Soruları bildiler

bale biletini kaptılar!

SOSYAL SORUMLULUK


Tekfenliler arasında düzenlenen mini yarışmaya doğru cevap vererek bale bilgisini konuşturan 5 kişi, Süreyya Operası’nda dünya prömiyeri yapılan “3 Bale” etkinliği için çift kişilik bilet kazandı.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 27 Nisan Dünya Dans Günü etkinlikleri kapsamında “Bahar”, “Nox” ve “Dört Mevsim” adlı birer perdelik eserlerden oluşan “3 Bale”yi Süreyya Operası’nda sergiledi. Gösteri ile “Bahar” ve “Nox” eserlerinin aynı anda dünya prömiyerleri de gerçekleştirildi.


Müziğini Sergey Rahmaninov’un yaptığı neoklasik bir bale olan “Bahar”ın koreografisini, sanatseverlerin Türkiye’de ilk kez tanıştıkları Orkan Dann yaptı. Modern bir bale olan “Nox”un koreografisi Deniz Özaydın’a, müziği Utku Şilliler’e ait. Antonio Vivaldi’nin tanıdık müziği ile hayat bulan ve modern bir bale olan “Dört Mevsim”in koreografisini ise Uğur Seyrek üstlendi.

TEKFENLİLER BALEDE

Tekfen’in İstanbul Devlet Opera ve Balesi sponsorluğu çerçevesinde, baleye ilgi duyan beş Tekfenli de e-posta yoluyla düzenlenen mini bir yarışma ile çift kişilik davetiye kazandı. Bunun için Tekfenlilere üç soru soruldu. Sorulara ilk doğru yanıtları veren Füsun Erdem (Proje Müdürü, Tekfen Mühendislik), Elif Ceylan Babaoğlu (Kıdemli Mühendis, Tekfen Mühendislik), Canan Çeçen (Tasarımcı, Tekfen Mühendislik), Sercan Özkan (Kıdemli Tasarım Mühendisi, Tekfen Mühendislik) ve Tansu Yücel Bozdoğan (Mukaveleler Mühendisi, Tekfen İnşaat), 27 Nisan günü Süreyya Operası’nda “3 Bale” gösterisini keyifle izleme şansı buldu.


Süreyya Operası’nın müdavimlerinden biri olan ve hiçbir gösteriyi kaçırmamaya çalışan Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Birgili ve eşi Nurgül Hanım’la karşılaşmak, Tekfenli baleseverler için günün hem şaşırtıcı hem de sevindirici sürprizlerinden biriydi. Kazananlar ayrıca, temsilden önce yarım saatlik bir sahne arkası turu yapma fırsatı elde etti.

Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Birgili ve eşi Nurgül Birgili, Süreyya Balesi'nin müdavimleri arasında yer alıyor.

GİDENLER NE DEDİ?

SERCAN ÖZKAN

Gösteri gerçekten çok güzeldi. Kızım ve ben keyifli vakit geçirdik. İlk iki bale olan “Bahar” ve “Nox” etkileyici olmasına rağmen, son bölüm olan “Dört Mevsim”, hem müziğin tanıdıklığı hem de gösterinin dinginliği ile bizi tamamen içine çekti diyebilirim. Özellikle bu eseri daha büyük bir keyifle izledik. Dünya dans günü münasebetiyle yaşanmış güzel bir etkinlik olarak anılarımızda yerini aldı.

FÜSUN ERDEM

Çok keyifli bir gösteriydi. Teşekkürler. Kadıköy Moda’da oturduğum için arada Süreyya’daki bale gösterilerini yakalamaya çalışıyorum ama maalesef bilet bulmak zor oluyor.


ELİF C. BABAOĞLU

Çok güzel bir bale gösterisiydi ve çok güzel vakit geçirdim. Böyle bir etkinliğe katıldığım için çok memnunum. Daha sık olmasını dilerim.

TANSU Y. BOZDOĞAN

Öncelikle hediye biletler için teşekkürler. Sanatın farklı dallarına destek veren ve “sanat için ne yapsak az” diyen bir kurumun parçası olmak gurur verici. “3 Bale” gösterisinden önce İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin Halkla İlişkiler Sorumlusu Yaprak (Kökyar) Hanım ile birlikte kulis gezisine katıldık. Dansçıların sahne hazırlıklarına tanık olmak, koreograflar ve esere katkıda bulunan diğer kişiler ile eserleri hakkında sohbet etmek oldukça keyifliydi. Üç perdede farklı tarzlarda işlenen üç ayrı temsil izledik. Hepsinde de koreografi, müzik, kostümler ve ışığın uyumu etkileyiciydi. Böyle keyifli bir etkinliğe katılmamıza vesile olduğunuz için tekrar teşekkürler.