İNSAN KAYNAKLARI


Yeni katılanlar, terfiler

Aramıza katılan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyor, terfi eden arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

YEŞİM GÜLENÇ
Tekfen Holding
Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörü


2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Yeşim Gülenç, 2006 yılında Oxford Üniversitesi M&B School’da işletme yönetimi sertifikası aldı. Yüksek lisansını 2010 yılında Amsterdam Üniversitesi’nde Muhasebe, Finans ve Kontrol dalında tamamlayan Gülenç, ayrıca 2018-2019 döneminde Sabancı Üniversitesi’nde Yönetici Geliştirme Programı’na katıldı. Yeşim Gülenç, kariyerine 2003 yılında Carlsberg Group’ta Kurumsal İş Geliştirme Uzmanı olarak başladı. 2007-2009 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nda Müfettiş olarak, 2010-2012 yılları arasında ise Ernst & Young danışmanlık firmasında Kıdemli Danışman olarak çalıştı. 2012 yılından sonra kariyerine Kale Holding’de Kurumsal Strateji Grup Müdürü pozisyonunda devam eden Yeşim Gülenç, 19 Ağustos 2019 itibarıyla Tekfen Holding Strateji İş Geliştirme Yatırımlar Başkan Yardımcılığı bünyesinde Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başladı.

ALPER SICAKYÜZ
Tekfen Holding
İştirakler ve Projelerden Sorumlu Koordinatör


2006 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan ve 2015 yılında Koç Üniversitesi Yönetici İşletme (Executive MBA) programını tamamlayan Alper Sıcakyüz, kariyerine 2006-2009 yılları arasında PwC denetim firmasında Kıdemli Denetçi olarak başladı. 2010 yılında Finansal Kontrol ve Raporlama Uzmanı olarak STFA Yatırım Holding’e geçti, 2013 yılında ise aynı şirkette Finansal Kontrol ve Konsolidasyon Müdürü oldu. 2015 yılında Finansal Kontrol ve Raporlama Müdürü olarak STFA İnşaat Grubu’na transfer olan Alper Sıcakyüz, 2019 yılından itibaren Revo Capital firmasında Finans Direktörlüğü pozisyonunu üstlendi. Alper Sıcakyüz, 19 Ağustos 2019 itibarıyla Tekfen Holding Mali İşler Başkan Yardımcılığı bünyesinde İştirakler ve Projelerden Sorumlu Koordinatör olarak göreve başladı. Sıcakyüz’ün ilgi alanları arasında spor, sinema, müzik ve seyahat etmek bulunuyor.

TUĞBA OKYAY
Alanar Meyve
Satış ve Pazarlama Müdürü


1986 İzmir doğumlu olan Tuğba Okyay, 2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Dış Ticaret Yönetimi konusunda eğitimini tamamlayan Okyay, kariyerine gıda sektöründe İhracat Uzmanı olarak başladı. İlerleyen süreçte kurutulmuş meyve alanında uzmanlaşan Okyay, özellikle uluslararası satışlar, distribütörlük ve müşteri yönetimi alanlarında deneyim kazandı. Son olarak Polat Grubu bünyesinde İhracat Yöneticisi olarak çalışan Tuğba Okyay, 1 Temmuz 2019 tarihinde Alanar Meyve’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı. Okyay’ın hobileri arasında basketbol oynamak, yemek yapmak ve resim yapmak bulunuyor.

ENGİN KARAMISIR
Tekfen Tarım

Bütçe ve Raporlama Müdürü


1986 Osmangazi, Bursa doğumlu olan Engin Karamısır, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında London School of Business and Management’ta işletme yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına 2011 yılında Deloitte Touche Tohmatsu şirketinin Denetim Bölümü’nde başladı. 2014 yılında BP Petrolleri A.Ş.’ye Finansal Analist olarak katılan Karamısır, ardından Metcap Enerji Yatırımları A.Ş.’de Finansal Planlama ve Kontrol Müdürlüğü ve 2016 yılında Garanti Koza İnşaat A.Ş.’de Bütçe ve Raporlama Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Engin Karamısır, 9 Ağustos 2019 itibarıyla Tekfen Tarım bünyesinde Bütçe ve Raporlama Müdürü olarak göreve başladı. Karamısır’ın hobileri arasında futbol ve basketbol oynamak, sinemaya gitmek, çocuğuyla vakit geçirmek ve seyahat etmek bulunuyor.

SELDA YÜKSEKBAŞ
Tekfen Tarım
Satınalma Müdürü


1972 Adana doğumlu olan Selda Yüksekbaş, lisans eğitimini 1996 yılında Bilkent Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü’nde tamamladı. 1997-2007 yılları arasında Adana’da Güney Sanayi Tekstil İşletmeleri A.Ş.’de İhracat Uzmanı, Marsa Kraft Foods’ta İthalat Uzmanı ve GıdaSA Sabancı Gıda Sanayi’de İthalat ve Satınalma Uzmanı olarak görev yaptı. 2007 yılında ise Satınalma Müdürü olarak Gaziantep’te Şölen Çikolata Gıda A.Ş.’ye katıldı. 2010 yılında New York’a giden Yüksekbaş, Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu’nda Halkla İlişkiler Yöneticisi olarak çalıştı ve New York Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme ve Finans eğitimi aldı. Türkiye’ye döndükten sonra Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi’nde Tedarik Zinciri Müdürü, The Marmara Collection’da Satınalma Müdürü, Tamek Gıda’da Satınalma Yöneticisi ve Tüm Tedarik A.Ş.’de Satınalma Müdürü olarak çalıştı. 1 Temmuz 2019 tarihinde ise Satınalma Müdürü olarak Tekfen Tarım’da göreve başladı. Türkiye Satınalma Profesyonelleri Derneği’nin (TUSAYDER) kurucularından olan Selda Yüksekbaş, gönüllü olarak satınalma alanında İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nde eğitimler vermekte, ayrıca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde üniversite öğrencilerine mentorluk yapmakta ve mesleki makaleler yazmaktadır. Hobi olarak yöresel değerleri korumak adına Kitre bebek yapımı ve koleksiyonuna ilgi duymaktadır.

GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ VE TERFİLER

ADI SOYADI

ŞİRKETİ/BİRİMİ

ESKİ UNVANI

YENİ UNVANI

AHMET FATİH BAHÇECİ

Tekfen İnşaat

Teklif ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı

Teklif ve Planlama Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı

ALPER MOLLA

Tekfen İnşaat

Satınalma Müdürü

Satınalma Koordinatörü

UMUT DEVRİM ERSİN

Tekfen İnşaat

Satınalma ve Lojistik Müdürü

Teknik Satınalma Müdürü

ÖZGE ÖZCAN

Tekfen İnşaat

Mukaveleler Müdürü

Mukaveleler Koordinatörü

MUSTAFA ASLAN

Tekfen İnşaat

Toplam Kalite SEÇ Temsilcisi

Kalite ve SEÇ Koordinatörü

ESRA ATEŞ

Tekfen Sigorta

BT ve Raporlama Müdür Yardımcısı

BT ve Raporlama Müdürü