TEKFEN İNŞAAT


Tekfen'den stratejik işbirliği anlaşması

Tekfen, 1956 yılından beri dünya çapındaki projelerin mühendislik konularında araştırma, analiz ve tasarım danışmanlığı hizmeti sunan Thornton Tomasetti ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

Thornton Tomasetti ile Tekfen’in dünyanın dört bir tarafındaki yeni projelerde birlikte çalışma hedefiyle geliştirdiği işbirliği, Thornton Tomasetti'nin New York’taki merkez ofisinde imzalandı. İmza töreninde Thornton Tomasetti'yi Şirket Başkanı Raymond Daddazio ve üst düzey yöneticiler, Tekfen'i ise Taahhüt Grubu'ndan sorumlu Tekfen Holding Başkan Yardımcısı Levent Kafkaslı ve Tekfen İnşaat Bakû Ofis Müdürü Barış Altıparmak temsil etti.


İki firmanın, SOCAR Kulesi, Bakû Olimpiyat Stadyumu, Azerbaycan Vergi Binası ve Katar'daki Al Thumama Stadyumu gibi, her biri şehrine damgasını vuracak tasarıma sahip yapılarda uzun bir çalışma geçmişi var.


Thornton Tomasetti Başkanı Ray Daddazio, “Her iki firmanın müşterilerinin yararına olacağına inandığımız bu verimli işbirliği için heyecanlıyız,” dedi. Levent Kafkaslı ise, “İki firmanın birbirini tamamlayan hizmetleri ve mükemmellik konusundaki ortak taahhüdü ile Thornton Tomasetti ile olan yeni ortaklığımız, doğal bir uyumun sonucudur” şeklinde konuştu.