TOROS TARIM


Toros Tarım

her an çiftçinin yanında

Ürünleriyle Türk çiftçisine bereket sunan Toros Tarım,
Türkiye’nin dört bir yanındaki faaliyetleriyle de
üreticiyi yalnız bırakmıyor.

Borlu gübre çay

verimini artırdı

Toros Tarım’ın çay üreticilerine yönelik olarak, bölge topraklarının ihtiyaçlarını da gözeterek geliştirdiği bor katkılı yeni kompoze gübre, Rize’de 3 farklı bölge ve her bölgedeki 3 farklı bahçede test edildi. İkinci hasat döneminde Ar-Ge Merkezi ve sahadaki Teknik Pazarlama ekiplerince yürütülen arazi çalışmalarına, Toros Tarım Genel Müdür Yardımcısı Nermin Aka ve Ar-Ge Danışmanı Doç. Dr. Emin Bülent Erenoğlu da eşlik etti. Borlu gübre kullanımının toprak verimliliği ve bitkisel üretim üzerine etkilerinin değerlendirildiği çalışma sonucunda, bora ilave olarak magnezyum ve çinko da ilave edilen yeni taban gübresinin, toprağın verimlilik durumuna bağlı olarak çay verimi üzerinde olumlu etkilerinin olduğu gözlendi.

Toros Tarım,

Konya Patates Günleri’nde

Toros Tarım Teknik Pazarlama ekibi, 22-24 Ağustos tarihlerinde Konya’da düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek patates özel fuarında Tekfen Tarım standını ziyaret ederek üreticilerle buluştu. Patates çiftçilerinin yanı sıra tohum ve tarımsal ilaç, tarımsal ekipman, sulama sistemleri ve bitki besleme alanlarında faaliyet gösteren firmaların katılımıyla gerçekleştirilen fuarda Tekfen Tarım standını ziyaret eden üreticiler, sorularını doğrudan Teknik Pazarlama ekibine sorma olanağı buldular.
İpsala Çeltik Festivali

ve Tarım Fuarı

Edirne’nin İpsala ilçesinde artık bir gelenek haline gelen Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı’nın 20’ncisi 28 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında düzenlendi. İlçeye büyük canlılık getiren festival kapsamında ayrıca Kel Aliço Pehlivanı Anma Yağlı Güreşleri, trap yarışması, bisiklet yarışı, pirinç yemekleri yarışması ve konserler gibi çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi. 2002 yılından bu yana kurucu Güreş Ağalığını Toros Bayisi İbrahim Girgin’in yaptığı yağlı güreşler, bu sene 13 boyda güreş ile başlayıp başpehlivanlık güreşi ile sona erdi. Fuara Toros Tarım Teknik Pazarlama ekibi de davetli olarak katıldı.