Tekfenliyiz, sportmeniz!

Kış öncesinde Tekfenliler yepyeni branşların eklenmesiyle bu kapsamda ilk defa düzenlenen Tekfen Spor Günleri’nde hem ter atıp spor yaptılar, hem de birlikte güzel vakit geçirdiler. Günlerce kıyasıya mücadeleye ve centilmence rekabete sahne olan Tekfen Spor Günleri’nin sonunda kazanan takım ve sporcular kupalarını 11 Ekim günü, Basketbol Turnuvası final maçı sonrası düzenlenen törenle Tekfen Mühendislik Genel Müdürü Fatih Can’ın elinden aldılar.
Daha fazla spor branşında ve daha fazla katılımla günden güne büyüyeceğine inandığımız Spor Günleri’ne katılan tüm Tekfenlilere teşekkür ediyor, sporun her daim hayatlarının ayrılmaz bir parçası olmasını temenni ediyoruz.

Voleybol Turnuvası

14 Eylül

Tekfen Mühendislik’ten Volleybulls ve Tekfen Grup Şirketler karmasından oluşan Set Sayısı takımlarının katıldığı Voleybol Turnuvası, 2 kadın 2 erkekten oluşan takımlar arasında dostça bir mücadeleye sahne oldu. Turnuvayı 3:0’lık skorla Volleybulls kazandı. Volleybulls’tan Melis Kement, turnuvanın en sportmen oyuncusu seçildi.

Bisiklet Turu

15 Eylül

“İstanbul’da sonbahar en güzel Büyükada’da yaşanır” sloganıyla Büyükada’da düzenlenen bisiklet turuna 16 kişi katıldı. Serin ve parçalı güneşli bir havada gerçekleştirilen tur, deniz manzarasında yemek, hamak ve dondurma keyfiyle sona erdi.

Masa Tenisi Turnuvası

21 Eylül

26 kişinin katıldığı turnuva gerçek anlamda kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Genç Tekfenlilerin yılların oyuncularıyla boy ölçüştüğü turnuva, rekabet ve sportmenlik anlamında özlenen görüntülere sahne oldu. Her ikisi de Tekfen Mühendislik’ten turnuvaya katılan Kenan Eraslan ile Erdoğan Çartık arasındaki çekişmeli final maçı da el sıkışarak centilmence sona erdi. Turnuva sonunda Kenan Eraslan şampiyon olurken, Erdoğan Çartık ve Tekfen İnşaat’tan Turgay Çabalar onu takip etti.

Futbol Turnuvası

20 Eylül-2 Ekim

Her yıl olduğu gibi Futbol Turnuvası bu yıl da çekişme, heyecan ve enerji dolu bir mücadeleye sahne oldu. Tekfen İmalat Derince’den Metal Terzileri ve Roket Takımı; Tekfen Holding ve Tekfen İnşaat karması KuleGücü; Tekfen İnşaat’tan Çelik Ayaklar; Tekfen Mühendislik’ten de Los Galakticos ve Karbon Çelik takımları, profesyonellere taş çıkartan bir performans sergiledi. Yağan yağmur ise ne spor şevkini, ne de centilmence mücadeleyi etkiledi.


Zorlu eleme maçlarının ardından final maçı 2 Ekim Çarşamba günü Metal Terzileri ile Los Galakticos arasında oynandı. Maçı 3-2 kazanan Los Galakticos şampiyon olurken, geçen senelerin değişmez şampiyonu Metal Terzileri bu yıl ikincilikle yetinmek zorunda kaldı. Karbon Çelik ve KuleGücü arasında oynanan üçüncülük maçını ise KuleGücü kazanarak üçüncülük kupasının sahibi oldu.


Futbol Turnuvası, bireysel anlamda da başarılı performanslara sahne oldu. Turnuvanın gol kralı 7 golle Ömer Faruk Özgür (Los Galakticos) olurken, onu 5 golle Serhat Aldatmaz (KuleGücü) ve 4 golle Oğuzhan Akın (KuleGücü) izledi. “En İyi Kaleci” ödülünü İlay Gerone (Los Galakticos), “En Centilmen Takım” ödülünü Çelik Ayaklar (Tekfen İnşaat) ve “En Sportmen Oyuncu” ödülünü Kahraman Taşkın (Metal Terzileri) alırken, Alper Coşkun’un (KuleGücü) attığı gol turnuvanın en güzel golü seçildi.

Basketbol Turnuvası

4-11 Ekim

72 kişi ve 12 takımın katılımıyla gerçekleşen Basketbol Turnuvası harika bir mücadeleye ve çok zevkli maçlara sahne oldu. Old Boy, The North, Contractors, Kızılderililer, Tower Rangers, Tekfen Warriors, Bulldozers, Paperhouse Officers, Tender Secrets, Crvena Zvezda ve Süper 15.15.15 takımlarının mücadele ettiği turnuvada Tekfen İnşaat’tan Contractors takımı şampiyon olurken, Tekfen Grup Şirketler karması Old Boy ikincilik, Tekfen Mühendislik’ten Tekfen Warriors ise üçüncülük kupasını aldı. Turnuvanın sayı kralı 87 sayı ile Contractors takımından Deniz Özdemir oldu. En Sportmen Oyuncu ödülünü Tekfen Warriors’tan Can Akoğul, En Centilmen Takım ödülünü ise Tekfen Mühendislik’ten Paperhouse Officers kazandı.

Bowling Turnuvası

17-18 Ekim

Geleneksel Tekfen Bowling Turnuvası’nın dördüncüsü ise 17-21 Ekim tarihlerinde yapıldı. Bu sene rekor katılımın olduğu turnuvada 33 takım ve 162 oyuncu mücadele etti. Turnuva, ilk gün yapılan eleme turuyla başladı. Elemeler sonucunda 33 takımdan 15’i yarı finale kaldı. Kıyasıya bir rekabete sahne olan yarı finalin ardından ilk 8 takım final turuna geçerek şampiyonluk için yarıştı. Yaklaşık 3 saat süren final serisinde 581 puanla rakiplerini geride bırakan Glamours takımı şampiyonluğa uzandı. Glamours takımının bazı atışlarda arkasını dönerek yaptığı totem görülmeye değerdi.


Turnuvada ikinci sırayı Mekânın Sahibi (544) alırken, bronz madalya HGS (533) takımının oldu. Turnuvada en yüksek skoru 183 sayıyla Yiğit Borhan kaydetti. Borhan, bu skorla Master of Bowling ödülünü kazandı. Final gününde ise Rock&Bowl takımından Serdar Kaya 167 sayı ile en skorer oyuncu oldu.