Bu sene de

“birlikte güçlüyüz!”

Tekfen Holding, Türk basketbolunu Avrupa liglerinde temsil eden Daçka ile geçen sene yaptığı sponsorluk anlaşmasını yeniledi. Kara Panterler bu yıl da Basketbol Süper Ligi’nde ve EuroCup’ta “Darüşşafaka Tekfen” adıyla mücadele etmeyi sürdürecek.

Tekfen Holding, Darüşşafaka ile geçtiğimiz sene bir sponsorluk anlaşması imzalayarak yıllardır eğitime ve sanata verdiği desteği spora da taşımıştı. Ayrıca Tekfen Vakfı, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ile de bir bağış anlaşması imzalayarak bu desteğe yeni bir halka daha eklemişti. Tekfen Holding, Darüşşafaka Basketbol A Takımı’na bu yıl da desteğini sürdürecek. Kara Panterler, 2019-2020 sezonunda da hem Basketbol Süper Ligi’nde hem de EuroCup Ligi’nde Darüşşafaka Tekfen adıyla mücadele edecek.

Murat Gigin:

“Tekfen’de dümen kolay bırakılmaz”

Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, iş birliği anlaşmasının yenilenmesi ile ilgili olarak, “Uzun zamandır sanatta ve eğitimde verdiğimiz desteği geçtiğimiz yıl ilk kez spora taşıdık. Bu desteği toplumun tüm kesimleri tarafından sevilen, sayılan ve değer verilen bir kurumun takımına veriyor olmak bizim için ayrıca anlamlıydı. Sportif anlamda çok başarılı bir yıl geçirmesek de, biz tüm çalışanlarımızla, paydaşlarımızla ‘tam takım’ sahada olmaktan çok büyük keyif aldık. Tekfen’de dümen kolay bırakılmaz. Bizim kültürümüzde ‘devamlılık’ önemlidir. Bu sebeple bu sene de ‘birlikte güçlü olmaya’ ve böyle bir takımın destekçisi olmanın hem gururunu, hem de heyecanını yaşamaya devam edeceğiz. Sponsor ve seyirci olarak mücadeleci ve seyir zevki yüksek bir oyun bekliyor, başta Darüşşafaka Tekfen olmak üzere, tüm basketbol camiasına başarılı bir sezon diliyorum,” dedi.

Ümit Başkırt:

“Birlikteliğimiz devam ediyor”

Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Ümit Başkırt, Türkiye’nin kendi alanlarında köklü ve önde gelen iki kuruluşu Darüşşafaka ve Tekfen Holding arasındaki birlikteliğin bu yıla da taşınmasından mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkırt, “Darüşşafaka olarak, Tekfen’in gücünü ve desteğini tüm sezon boyunca arkamızda hissederek yola devam ettik. Sporun yanı sıra sosyal sorumluluk alanında da birçok iş birliğine imza attık. Ne mutlu ki, 2019-2020 sezonunda da bu birlikteliğimiz devam edecek. Türk basketboluna yeni kazanımlar getireceği ümidiyle, her iki camiaya da hayırlı olmasını temenni ediyorum,” şeklinde konuştu.

Selçuk Ernak:

“Her kulvarda zirveyi hedefliyoruz”

Darüşşafaka Tekfen Basketbol Takımı Baş Antrenörü Selçuk Ernak ise takımın hem Türkiye’de hem de Avrupa’da çok zorlu liglerde mücadele ettiğini hatırlatarak, buna rağmen genç ve dinamik kadrosuyla Darüşşafaka Tekfen’in çok daha fazlasını yapabileceğine inandığını söyledi. Ernak, sözlerine şöyle devam etti:


“Kadromuzda bu seviyelerde daha önce çok oynamamış genç ve tecrübesiz oyuncu sayısının fazla olmasına rağmen, bunu avantajımıza çevirmeyi hedefliyoruz. Şu ana kadarki performansımızdan çok daha yukarı noktalara gidebileceğimizi biliyorum. Özellikle iç saha maçlarımızda sevgili Tekfen Holding ailesinin de desteği takımımız için çok önemli. Hem saha içindeki hem saha dışındaki en büyük destekçimiz olan Tekfen’e bu sezon güzel şeyler yaşatmak istiyoruz. Türkiye Kupası ile beraber üç kulvarda da zirveyi hedefliyoruz. Darüşşafaka Tekfen ailesi olarak gerek Volkswagen Arena’da, gerek Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda beraber güzel işler başaracağımıza inancım tam.”

İşte

Kara Panterler...