Tekfen
Holding'den

gençlere
destek

Tekfen Holding, bu yıl 3’üncüsü Robert Kolej'in ev sahipliğinde düzenlenen İstanbul 2019 - Avrupa Gençlik Parlamentosu Ulusal Forum konferansına sponsor oldu. Avrupa Gençlik Parlamentosu Kulübü tarafından 26-29 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliğe Portekiz ve İtalya'nın yanı sıra Türkiye'den 20 okul katıldı.


Konferansta öğrenciler komitelere ayrılarak dört gün boyunca Avrupa Birliği’nin ajandasındaki ekonomi, eğitim, politika, endüstri, teknoloji, istihdam, hukuk ve çevre gibi başlıklardaki sorunları tartıştılar. Öğrenciler, güncel sorunlar ve olası çözümleri hakkında grup çalışması şeklinde hazırladıkları önerileri daha sonra Genel Kurul’a sunarak tartışmaya açtılar.

Tekfen’in kurucu ortaklarından rahmetli Feyyaz Berker ve Ali Nihat Gökyiğit’in de mezun olduğu Robert Kolej, öğrencilerin sınıf dışında da toplumsal olaylara duyarlı ve katılımcı birer birey olarak yetiştirilmesini öncelikleri arasında görüyor. Tekfen Holding, gençlere dünya meseleleri hakkında ortak düşünebilme ve çözüm üretebilme yetisi kazandırmayı amaçlayan organizasyona destek vererek, bu konudaki duyarlılığını bir kez daha ortaya koydu.