Yeni katılanlar, terfiler

Aramıza katılan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyor, terfi eden arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

ÖZNUR GÜRİŞ

Tekfen Mühendislik

İnsan Kaynakları Koordinatörü


2003 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Öznur Güriş, kariyerine 2004 yılında Ernst & Young’da İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başladı. 2006-2010 yılları arasında TEB’de Ücretlendirme ve Performans Yönetimi Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Güriş, 2010-2019 yılları arasında British American Tobacco ve SC Johnson Türkiye’de İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak görev aldı. Öznur Güriş, 7 Ekim 2019 itibarıyla Tekfen Mühendislik İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak göreve başladı. Spor olarak tenis, yüzme ve tüplü dalış yapan Güriş, resim yapmaktan ve bahçe ile ilgilenmekten zevk alıyor.

FUNDA İNAN

Tekfen Mühendislik

Sözleşmeler Müdürü


1986 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nü tamamladıktan sonra 2001-2002 yıllarında aynı üniversitede “Advanced Management Studies” sertifika programına katılan Funda İnan, kariyerine 1990 yılında TCDD’de Proje Mühendisi olarak başladı. 1992-2019 yılları arasında sırasıyla BOTAŞ, Shell, Tepe İnşaat, TÜMAŞ, Fransız SAFEGE Consulting Engineers, Su-Yapı ve Gökşin İnşaat gibi şirketlerde proje lideri, iş analisti, satınalma, hakediş ve sözleşmeler yöneticisi gibi pozisyonlarda görev alan İnan, 5 Kasım 2019 itibarıyla Sözleşmeler Müdürü olarak Tekfen Mühendislik bünyesine katıldı. İş dışında amatör Türk sanat müziği korosu çalışmalarına katılan Funda İnan, yağlıboya resim ve latin dansları ile de ilgileniyor.

SİNAN ERKEN

Tekfen Mühendislik

Mühendislik Müdürü (Bakû Ofis)


2008 yılında Yıldız Teknik Üniversite’nden mezun olan Sinan Erken 2012 yılında İTÜ’de Yapı Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamladı. 2008-2009 yıllarında Kuzey Proje şirketinde İnşaat Mühendisi olarak çalışma hayatına başlayan Erken, ardından sırasıyla Erişkon Mühendislik, İntaç İnşaat ve YPU Yapı gibi firmalarda İnşaat Mühendisi ve Yapı Mühendisi olarak çalıştı. 2013-2016 yılları arasında Tekfen Mühendislik’te Kıdemli Yapı Mühendisi olarak görev alan Sinan Erken, aynı sırada 2014-2015 yıllarında İTÜ’de SAP2000 eğitimleri verdi. 2016 yılında Gap İnşaat’a Baş Mühendis ve 2018 yılında Azerbaycan’da Socar Foster Wheeler LLC’ye Kıdemli Yapı Mühendisi olarak katıldı. 9 Eylül 2019 itibarıyla Tekfen Mühendislik Bakû Ofisi’nde Mühendislik Müdürü olarak göreve başlayan Sinan Erken, rüzgâr sörfü yapmaktan, yüzmekten, gitar çalmaktan, sinema/film izlemekten ve müzik dinlemekten hoşlanıyor.

AYŞE AYLİN ÖZDEMİR

Toros Tarım

Strateji, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü


Ayşe Aylin Özdemir, 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sınra 2000-2003 yılları arasında Deloitte Türkiye’de Finansal Denetim Uzmanı, 2003-2006 yılları arasında E&Y Dubai ofisinde Denetim ve Danışmanlık Bölümlerinde Süpervizör, 2006-2011 yılları arasında ise E&Y Danışmanlık Hizmetleri Bölümü’nde Kıdemli Müdür olarak görev yaptı. Bu süreçte birçok farklı sektördeki firmalara denetim, süreç iyileştirme, performans geliştirme, uyum, proje yönetimi ve stratejik planlama konularında destek veren Ayşe Aylin Özdemir, 2011-2015 yılları arasında Erdemir Grubu’nda İç Denetim ve İş Süreçleri Geliştirme Direktörü, 2015-Eylül 2019 yılları arasında ise Erdemir Grubu’nda Stratejik Planlama, Proje Yönetimi ve Sürdürülebilirlik Direktörü olarak görev aldı. 16 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye Strateji, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak katılan Özdemir’in ilgi alanları arasında seyahat etmek, kayak ve pilates yer alıyor.

GÜLHİZ İLERİ

Toros Tarım

İnsan Kaynakları Direktör Vekili


Yüksek öğrenimini 2002 yılında Fransa’da Jean Moulin Lyon III Üniversitesi’nde tamamlayan Gülhiz İleri, iş hayatına 2004-2005 yılları arasında Citroen Türkiye’de Sistem Uzmanı olarak başladı. 2005 yılında Tekfen ailesine katılan İleri, sırasıyla Tekfen İnşaat ve Tekfen Holding İnsan Kaynakları Departmanlarında İK operasyon, işe alım, performans yönetimi, eğitim ve çalışan gelişimi, çalışan bağlılığı, kurum içi iletişim ve yetenek yönetimi gibi konularda farklı proje süreçlerini takip etti. Son olarak yetenek gelişimi kapsamında tüm çalışanlar ve yöneticiler için liderlik ve yönetim programlarının tasarlanmasında ve gelişim organizasyonlarının düzenlendiği Tekfen Atölye’nin kurulmasında aktif görev alan Gülhiz İleri, 1 Ekim 2019 tarihi itibarıyla Toros Tarım’da İnsan Kaynakları Direktör Vekili olarak göreve başladı.

ÖZGEN YAZGAN

Toros Tarım

Planlama Müdürü


2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Özgen Yazgan,srasıyla D&R, Assan Alüminyum ve Borsan Kablo’da planlama alanında çeşitli kademelerde yönetici olarak görev aldı. 2 Aralık 2019 tarihi tibarıyla Toros Tarım bünyesinde Planlama Müdürü olarak göreve başlayan Yazgan, seyahat etmekten ve motor sporlarından zevk alıyor.

GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ VE TERFİLER

ADI SOYADI

ŞİRKETİ/BİRİMİ

ESKİ UNVANI

YENİ UNVANI

KEMAL EROL TOPAÇ

Tekfen İnşaat

Devreye Alma Müdürü

Devreye Alma Direktörü

ALPASLAN SÜMER

Tekfen İnşaat

Operasyon Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı (Katar Ofis)

Operasyon Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı (Merkez Ofis)

İLKER ÇİÇEK

Toros Tarım

Batı Akdeniz Bölge Müdürlüğü Pazarlama ve Satış Temsilcisi

Batı Akdeniz Bölge Müdürü

AYŞE DENİZ ÖZTÜRK

Tekfen Hoding/Tekfen Tarım

Yetenek Yönetimi Müdür Yardımcısı (Tekfen Holding)

İnsan Kaynakları Müdürü (Tekfen Tarım)