TEKFEN HOLDİNG

yine yeniden

BIST Sürdürülebilirlik

Endeksi’nde

Tekfen Holding, Borsa İstanbul’da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin yer aldığı Borsa İstanbul (BIST) Sürdürülebilirlik Endeksi’nde üst üste dördüncü kez yerini aldı.

2016 yılından bu yana BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan Tekfen Holding, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim konularındaki performansıyla Kasım 2019 - Ekim 2020 döneminde de endeks içerisinde yer almaya hak kazandı.


Borsa İstanbul tarafından 2013 yılında Ethical Investment Research Services Limited (EIRIS) iş birliği ile hayata geçirilen BIST Sürdürülebilirlik Endeksi, çevre, biyoçeşitlilik, iklim değişikliği, insan hakları, yönetim kurulunun yapısı, rüşvetle mücadele, tedarik zinciri, iş sağlığı ve güvenliği kriterlerine göre halka açık şirketlerin değerlendirilmesi prensibine dayanıyor. Uluslararası sürdürülebilirlik kriterleri olan bu alanlarda belirlenen değerleri aşan şirketler BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil ediliyor. EIRIS tarafından her yıl yapılan yeniden değerleme çalışmaları sonucunda Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alacak veya endeksten çıkarılacak şirketler belirleniyor.