“Metal

Terzileri”

şimdi de

Fransa'da

Tekfen İmalat, Avrupa’ya açılımını İngiltere’den sonra Fransa ile sürdürüyor. Metal Terzileri, Fransa’daki Feyzin Rafinerisi için 21 tonluk bir basınçlı kap üretecek.

Tekfen İmalat, Avrupa'ya ihraç edilmek üzere Total'den ikinci işini de aldı. Total'in Fransa'daki Feyzin Rafinerisi için imal edilecek olan 3,4 metre çap, 12 metre uzunluk ve yaklaşık 21ton ağırlığındaki basınçlı kabın üretimi 22 haftada tamamlanacak. Ekipman, ASME standardına göre CE markalı olarak dizayn ve imal edilecek.


Diğer taraftan, uluslararası taahhütlerini başarıyla yerine getiren Tekfen İmalat, SOCAR Haydar Aliyev Rafinerisi’nin modernizasyon projesini yapan İtalyan Maire Tecnimont şirketinin geçtiğimiz sene sipariş ettiği 5 adet büyük boyutlu basınçlı kabın imalatını da tamamladı. Ekipmanlar, deniz ve nehir yoluyla SOCAR’a teslim edilmek üzere geçtiğimiz 12 Ekim günü Derince Limanı’nda özel bir dubaya (barge) yüklendi. En büyüğü 6 metre çapında, 26 metre uzunluğunda ve 133 ton ağırlığındaki ekipmanların toplam ağırlığı 400 ton olup, ASME standardına göre Tekfen İmalat tarafından dizayn ve imal edildi.