IPLOCA’dan Tekfen İnşaat’a

iki ödül birden

Uluslararası Boru Hatları ve Deniz İşleri Müteahhitleri Birliği’nin (IPLOCA) bu yıl 53’üncüsü düzenlenen yıllık toplantısında Tekfen İnşaat, “Sağlık & Emniyet” ve “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” dallarında ödüle layık görüldü.

40’tan fazla ülkeden 250 üyesiyle müteahhitlik sektörünün dünyadaki en saygın kuruluşlarından biri kabul edilen IPLOCA’nın 53. Yıllık Toplantısı 30 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında Bangkok’ta yapıldı. IPLOCA’nın eski dönem başkanlarından Murat Gigin (1995-1996) ve Osman Birgili’nin (2011-2012) yanı sıra halen IPLOCA Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Can ve Taahhüt Grubu’ndan sorumlu Tekfen Holding Başkan Yardımcısı Levent Kafkaslı’nın da hazır bulunduğu toplantıda, Tekfen İnşaat iki ödüle birden layık görüldü. Ödülleri, düzenlenen törende Tekfen adına Levent Kafkaslı aldı.


IPLOCA Ödülleri her yıl “Sağlık & Emniyet”, “Çevre”, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk”, “Yeni Teknolojiler” ve “Proje Uygulamada Mükemmellik” başlıkları ile 5 farklı kategoride veriliyor. Ödül programı üye şirketlerin iş sağlığı ve güvenliğini artıran uygulamalarını, çevre programlarını ve inşaat projelerinde kullanılan yeni teknik ve teknolojiler geliştirmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

İki kategoride ödül

Toplantıda “Sağlık & Emniyet” kategorisinde ödül kazanan “TEKFEN 4.0 IoT” projesi, şirkete ait tüm makine, ekipman ve araçların izlenerek verimliliklerinin takibini, operatör ve sürücülerin eğitim ve yetkinliklerinin kontrolünü ve bu sayede makine ve ekipmanlardan kaynaklanacak kazaların minimize edilmesini hedefliyor. Şirket kaynaklarının etkin bir şekilde takip edilmesini ve kullanılmasını sağlayan bu yeni teknoloji, 14 şirket arasında yapılan değerlendirme sonucunda IPLOCA tarafından ikincilikle ödüllendirildi.


Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde ise TANAP Kompresör ve Ölçüm İstasyonları Projesi kapsamında Çanakkale’nin Sarıcali köyünde çocukların sanat, kültür ve beceri konusunda gelişimine katkı sunan “Yaz Okulu” projesi, ödül için başvuran 8 proje arasında yine ikinci seçildi.


Uluslararası platformlarda göğsümüzü kabartan bu çifte başarı için Tekfen İnşaat’ı kutluyor, katkı veren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.