Toros Tarım
Yalın Zirve
Konferansı’nda

2017 yılında “Yalın Yönetim” yolculuğuna ilk adımını atan Toros Tarım, 2-3 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Yalın Zirve’ye kalabalık bir ekiple katıldı. Toros Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Göral ve Yalın Üretim Müdürü Umut Zorlu, sunumlarıyla iki yıl içinde katedilen mesafeyi ve bu alanda yaşadıkları deneyimleri farklı sektörlerden profesyonellerle paylaştı.

Yalın Enstitü tarafından “yalın düşünen ve uygulayan, kendisi ve toplumu için fark yaratan profesyonelleri buluşturmak” amacıyla düzenlenen Yalın Zirve Konferansı 2-3 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen konferans, 38 firmadan 54 konuşmacı ve 800’ün üzerinde katılımcı ile hayli yoğun bir gündeme sahipti. Hemen her sektörden konferansa katılan deneyimli ve üst düzey konuşmacılar, son 20 yılda meydana gelen önemli atılımlarını, kazanımlarını, başarı öykülerini ve geleceğe yönelik hedeflerini anlattılar. Konferansın ana konuşmacısı olan Toyota Engineering Corporation Kurucu ve Üst Düzey Danışmanı Toshio Horikiri de ilgiyle izlenen sunumunda gelecekle ilgili öngörü ve beklentilerini paylaştı.

Toros Tarım kendi yalın yolculuğunu anlattı

Toros Tarım, ikinci kez katıldığı konferansta genel merkez ve üç fabrikadan olmak üzere 34 kişilik kalabalık bir ekiple yer aldı. Ayrıca Toros Tarım, bu yıl ilk kez sunumlar yoluyla da konferansa katkıda bulundu. Toros Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Göral, 2 Aralık günü “Yalın Yönetim Yolculuğunda Yönetimin Yolculuğu” adlı sunumunda böyle bir dönüşüme neden ihtiyaç duyulduğu, bu dönüşümde ne gibi zorluklarla karşılaşıldığı ve zorlukların nasıl aşıldığına dair yönetsel deneyimlerini paylaştı.


3 Aralık günü ise Yalın Üretim Müdürü Umut Zorlu, “Toros Tarım’ın Yalın Yolculuğu” sunumu ile bu yolda atılan somut operasyonel adımları dinleyicilerle paylaştı. Zorlu, ilk günden bu yana iyileşme sağlanan konular ile şirketin yalın yolculuğundaki becerilerini nasıl geliştirdiğini örneklerle açıkladı.


Toros Tarım adına konferansa katılan ekip Yalın Zirve’de hem farklı sektörlerdeki firmaların yalın yolculuklarını görme, hem de Toros Tarım olarak gelinen aşamayı karşılaştırarak gelecek dönemlerde nelerin daha iyi yapılabileceğine dair yeni bakış açıları elde etme imkânı buldu.