Anne, baba, çocuk...

Evde uzun süre birlikte vakit geçirmek, aile üyelerinin arasındaki ilişkiyi de etkiliyor. Bunun yol açabileceği olumsuz etkiler kadar, bu dönemde artan kaygı ve stresle de baş edebilmek ve ailece birlikte geçirilen zamanı olumluya dönüştürmek her zamankinden daha önemli.

Unutmayalım, bu dönemde en büyük destekçimiz, yine ailemiz olacak!

En iyi anne, çocuk ve kadın blogları

www.blogcuanne.com 

Türkiye'nin en çok okunan blogger'larından Elif Doğan, blogcuanne'nin kuruluşunu şöyle anlatıyor:

“2006’da ilk oğlum Deniz’in doğumunun ardından ‘Sadece birisinin annesi’ olmanın bana yetmediğini, ‘Bugün sadece kendim için ne yaptım?’ sorusunun yanıtının ‘Hiçbir şey!’ olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığımı fark ettiğim günün akşamında, ‘Anneliği hem severim, hem söylenirim!’ diyerek blog yazmaya başladım. O zamandan beri de hem keyfim için hem de profesyonel olarak blog yazıyorum.”

www.banunundunyasi.com

Popüler bir blog yazarı olan Banu Özkan Tozluyurt, yaptığı işi "Bu hayatta yazmak en büyük tutkum. 2005 yılında tatil için gittiğim Almanya’da başladım blog yazmaya. Hayata dair ama en çok da seyahate, yaşama, adam gibi adam olmaya dair yazıyorum," sözleriyle açıklıyor. Onu farklılaştıran özelliklerden biri de sosyal sorumluluk projelerine olan ilgisi.

www.annekaz.com 

“Üç çocuklu bir hayat yolcusu” sloganıyla yola çıkan www.annekaz.com, internet kullanıcısı anneler tarafından yakından takip edilen bir blog. Sitede güzellik, moda, sağlık, dekorasyon ve yamak tariflerinin yanı sıra çocuklarla ilgili özgün içerikler bulunuyor.

www.oyuncuanne.com

"Oyuncu Anne" lakabıyla tanınan Şermin Yaşar, ilk olarak sosyal medyada çocukların hayal dünyasını geliştiren, el becerilerini artıran ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunan özgün paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çekti. Geliştirdiği oyunları daha sonra bir kitapta toplayan Şermin Yaşar, elde ettiği başarının ardından çocukların gelişimi üzerine yazmayı sürdürdü. Şermin Yaşar'ın sosyal medya hesapları en popülerler arasında.

daginikanne.blogspot.com

Kadın-anne blogları arasında dikkat çekenlerden biri olan DağınıkAnne, kendini şöyle tanıtıyor:

"Her şeye ilgisi olan uykusuz, vakitsiz, dağınık bir kadın, 4 yıldır da uykusuz bir bebeğin annesi... Blog onun terapisi, yemek kitabı, kütüphanesi, hayattan kareleri... İmla takıntılı, detaycı, teknoloji ve bulmaca meraklısı, yorumları blogunun baş tacı, kırmızı delisi, Sherlock ve Iron Man hayranı bir sağlık çalışanı..."

www.teknolojikanneler.com

Kurucuları, TeknolojikAnneler'i kurma sebeplerini şöyle açıklıyor:

"Biz, İpek ve Derya, geçmiş eğitimlerimizin ve mesleklerimizin teknolojiyle uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen, teknolojiye değmiş, sonra gönül vermiş, kendini eğitmiş, bunun çok zor olmadığını hatta eğlenceli olduğunu görmüş iki anneyiz. Sonra bir gün, bir teknolojik anne bir teknolojik anneye, "Gel beraber diğer anneler için de kolaylaştıralım bu işi, zor olmadığını gösterelim," dedi. Ve ortaya teknolojikanneler.com çıktı."