Azfen’den

yeni proje!

Tekfen İnşaat’ın, Azerbaycan’ın Devlet Petrol Şirketi SOCAR ile 1996 yılında kurduğu Azfen, yaklaşık 237 milyon ABD doları tutarında yeni bir projeye imza attı.

Azfen, Azerbaycan’ın en önemli petrokimya tesislerinden Haydar Aliyev Rafinerisi’nin “Modernizasyon ve Yenileme Projesi - B Paketi” kapsamında, İspanyol Tecnicas Reunidas şirketinin alt yüklenicisi olarak, yaklaşık 237 milyon ABD doları sözleşme bedeliyle inşaat ve montaj işlerini üstlendi. Yeni proje vesilesiyle açıklama yapan Tekfen Holding'in Taahhüt Grubu'ndan sorumlu Başkan Yardımcısı Levent Kafkaslı, Azfen’in Haydar Aliyev Rafinerisi’nin modernizasyonunda üstlendiği bu görevle, ülkenin gelişmesine verdiği katkıyı sürdüreceğini belirtti:

“Tekfen İnşaat olarak 1995’ten beri kesintisiz olarak Azerbaycan’da faaliyet gösteriyoruz. Ülkenin gelişme ve ilerleme sürecine katkı sağlayan petrokimya tesislerinden Avrupa Kupası’nın yapıldığı stadyuma, SOCAR’ın yönetim binasından Hazar’da faaliyet gösteren petrol ve gaz terminallerine kadar birçok yapıda imzamız var. Azfen ise, 2021’de 25’inci kuruluş yılını kutlayacağımız, Tekfen İnşaat’ın Azerbaycan’da kurulu, SOCAR ile ortak şirketi ve pek kıymetlisi. Kurup büyüttüğümüz şirketin, Haydar Aliyev Rafinerisi’nin modernizasyonundaki önemli bir iş kalemini tek başına üstlenmesi, hem ülke hem de Şirketimiz adına büyük bir gurur kaynağı. İşin alımında emeği geçen herkesi canı yürekten kutluyorum,” dedi.