Açık Dersler

“Salgın” serisi ile devam ediyor!

Tekfen Holding’in “powered by Tekfen” mottosuyla desteklediği etkinliklerden biri olan Boğaziçi Üniversitesi Açık Ders seminerleri, Koronavirüs döneminde özel “Salgın” serisiyle online olarak devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi’nin sosyal, beşeri ve fen bilimlerini kapsayan “Açık Ders” seminer dizisi, farklı alanlardaki güncel gelişmeleri takip etmek isteyen geniş bir kitleye hitap ediyor. Tekfen Holding’in verdiği destekle 2019 yılından bu yana “powered by Tekfen” mottosuyla yoluna devam eden program, bilimsel merak, özgür düşünce ve yaratıcı fikirlerin oluşmasına katkıda bulunacak bilgi ve tartışmaları toplumun her kesimine ulaştırmayı hedefliyor. Koronavirüs nedeniyle Boğaziçi Üniversitesi YouTube kanalından yapılan canlı yayınlarla devam eden seminerlerin konu başlığı “Salgın” olarak belirlendi.

Koronavirüs ve karantina dönemine özgü hazırlanan seri kapsamında 3 Mayıs’ta Doç. Dr. Mine Göl Güven, “Kriz Zamanlarında Oyun: Ebeveynler için Öneriler”; 16 Mayıs’ta Prof. Dr. Nesrin Özören, “Aşı Teknolojisinin Gelişimi, Yeni Virüslerin Evrimleşmesi ve Yayılması”; 23 Mayıs’ta Prof. Dr. Raşit Bilgin, “COVID-19'un Sebebi Yarasalar mı?”; 30 Mayıs’ta Doç. Dr. Volkan Yılmaz, “Dünyada ve Türkiye'de Sağlık Politikaları: Salgından Ne Öğreniyoruz?; 6 Haziran’da ise Doç. Dr. Adil Sarıbay, “Tehdit Altında İnsan Zihni: Salgının Bize Düşündürttükleri” başlıklı dersleri verdi.

Açık dersleri aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz: