Tekfen İnşaat'tan

Katar’daki otoyol projelerine devam

2005 yılından bu yana Katar’da kesintisiz olarak birçok altyapı, endüstriyel tesis ve otoyol projesi gerçekleştiren Tekfen İnşaat, ülkedeki portföyüne yeni bir iş daha ekledi. Tekfen, Katar Bayındırlık İşleri İdaresi’nin (Ashghal) Al Khor Expressway Bağlantı Yolları İnşaatı için açtığı ihaleyi 548 milyon Katar riyali (yaklaşık 150 milyon ABD doları) bedelle kazandı.

Tekfen İnşaat’ın iş yaptığı coğrafyalar arasında Katar önemli bir yere sahip. Şirket, ülkede bugüne kadar boru hatları, stadyum ve polietilen tesisi gibi projelerin yanı sıra çok miktarda otoyol projesi gerçekleştirdi. 2005 yılından bu yana ülkedeki varlığını kesintisiz sürdüren Tekfen İnşaat, son olarak Katar Bayındırlık İşleri İdaresi Ashghal’dan Al Khor Expressway Bağlantı Yolları İnşaatı işini 548 milyon Katar Riyali (yaklaşık 150 milyon ABD doları) bedelle kazandı. Projenin 24 ayda tamamlanması planlanıyor.

Tekfen Holding’in Taahhüt Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı Levent Kafkaslı, portföyüne yeni projeler eklemenin bir müteahhit için hem bir zorunluluk hem de büyük bir sevinç olduğunu belirterek, “İstihdam devamlılığının en önemli önceliğimiz olduğu bu zorlu günlerde, önemli bir işverenimiz olan Ashghal’ın bize olan güveni, sevincimizi katbekat artırdı. Bu noktadan sonra ise en temel görevimiz, tüm şantiyelerimizde olduğu gibi, çalışanlarımızın sağlığını korumak ve bunun için gerekli tüm tedbirleri azami ölçüde uygulayarak, güvenli bir iş ortamı sağlamaktır. Tüm müteahhitlik sektörü adına dileğim, Covid-19 salgınının getirdiği küresel boyuttaki durgunluğun yerini yavaş yavaş bir hareketlenmeye bırakmasıdır,” dedi.