Alanar’ın lezzet ödüllü kirazları Türkiye’de de satışta

Alanar Meyve tarafından üretilerek bugüne kadar sadece yurt dışına ihraç edilen kirazlar, gelen yoğun talep nedeniyle Türkiye’de de ilk kez ve sadece online olarak tazekoli.com üzerinden satışa sunuldu.

Tadı, rengi, doğal ve özenli üretimi ile dünya pazarında fark yaratan ve 45’ten fazla ülkede satışı yapılan Alanar kirazları, 2 kiloluk özel tasarımlı ahşap kutu ve yarım kiloluk standart paket seçeneğiyle Türkiye’de de tazekoli.com üzerinden satışa sunuldu. 2019 yılında, aralarında Michelin yıldızlı şeflerin de bulunduğu 200 kişilik Master Şef Jürisi’nin yaptığı değerlendirme sonucunda Brüksel merkezli International Taste Institute tarafından yüzde 88’lik bir skorla 2 altın yıldızlı lezzet ödülüne layık görülen Alanar kirazları, Türkiye’nin 3 farklı bölgesinde ve yaklaşık 100 hektarlık bir alanda üretiliyor.

Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, “Tadı, rengi ve doğallığı ile pazarda fark yaratan ödüllü Alanar kirazlarını yurt içinde de tüketicilere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Kiraz ile başlayan yurt içi satışımızı mevsiminde kayısı, Japon eriği, nar ve kestane gibi diğer ürünlerle de devam ettireceğiz,” dedi.