Tekfen Holding,

“En İyi Yatırımcı İlişkileri Programı”nda ilk üç arasında

Tekfen Holding, Institutional Investor’ın “EMEA Yönetim Ekibi 2020” araştırmasında, İnşaat ve Gayrimenkul şirketlerinin değerlendirildiği “En İyi Yatırımcı İlişkileri Programı” kategorisinde üçüncü oldu. Aday gösterilen 26 şirket arasındaki sıralamayı analist oyları belirledi.

50 yılı aşkın bir süredir global ölçekte şirketlerin yatırımcı ilişkileri programlarının bağımsız analizlerini yapan New York merkezli Institutional Investor, “EMEA Yönetim Ekibi 2020” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki şirketleri yatırımcı ilişkileri ve kurumsal yönetişim çalışmaları kapsamında değerlendiren araştırmada Tekfen Holding üst sıralarda yer aldı. Cirosunun yüzde 60-70’lik bölümünün taahhüt işlerinden gelmesi nedeniyle İnşaat ve Gayrimenkul şirketleri arasında değerlendirilen Tekfen Holding, analist oylarıyla “En İyi Yatırımcı İlişkileri Programı” kategorisinde 26 şirket arasında üçüncü oldu.

Değerlendirme yapılırken finansal açıklamalarında tutarlılık, ayrıntılı bilgi ve zamanlama, hizmetler ve iletişim tarafında ise yetkinlik ve güvenilirlik, iş ve pazar bilgisi, tanıtım turu ve konferans performansı ile cevap verebilirlik gibi kriterler göz önünde bulunduruldu.