“Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülü

üçüncü kez Tekfen Holding’in

Kadınların iş hayatının her kademesinde görev almasını destekleyen Tekfen Holding, Yönetim Kurulu’ndaki kadın temsiliyeti nedeniyle 2018 ve 2019 yıllarının ardından 2020’de de Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülüne layık görüldü.

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından düzenlenen Türkiye Kadın Direktörler Konferansı'nın sekizincisi 19 Kasım’da “Kapsayıcı ve Eşitlikçi Bir Gelecek” temasıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. BIST 100 içerisinde profesyonel kadın yönetim kurulu üyesi en az iki olup, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu akademisyenleri tarafından geliştirilen “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulları Endeksi”nde en yüksek puanı alan ilk üç şirketten biri olan Tekfen Holding, 2018 ve 2019 yıllarının ardından üçüncü kez “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülünü almaya hak kazandı.

Konferansta konuşan Tekfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Osman Birgili, “Yönetim Kurulumuzda her fırsatta bilgi ve tecrübeleriyle kurumumuza çok değerli katkıları bulunan kadın üyelerimize teşekkürü borç biliyorum. Mavi yakanın çoğunlukta olduğu uluslararası müteahhitlik ve sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren bir Holding olarak, kayda değer sayıda kadın istihdam ediyoruz.

Zorlu şantiyelerde, fabrika ve Ar-Ge laboratuvarlarımızda emek veren yüzlerce müthiş kadın mühendisimiz bulunuyor. ‘Kadın’ konusunda öncü, buluşturucu ve birleştirici bir rol üstlenen Sabancı Üniversitesi’ne bu anlamlı ödül için teşekkür ederim,” dedi.

En yüksek puanı alan şirketler açıklandı

“2020 Yönetim Kurulunda Kadın Türkiye Raporu”nun da kamuoyu ile paylaşıldığı konferansın ardından “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülleri sahiplerini buldu. En yüksek üç puanı alan şirketler sırasıyla Aksa Akrilik Kimya, Koç Holding ve Tekfen Holding oldu. Tekfen Holding Yönetim Kurulu’nda 11 üye bulunurken Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak Cansevil Akçağlılar, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak ise Neriman Ülsever, Gülsüm Azeri ve Cansen Başaran Symes görev yapıyor.

Tekfen Holding Yönetim Kurulu

Murat Gigin

Yönetim Kurulu Başkanı

Cansevil Akçağlılar

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Dr. M. Ercan Kumcu

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Ali Nihat Gökyiğit

Kurucu Onursal Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi

Sinan K. Uzan

Yönetim Kurulu Üyesi

Doç. Dr. Ahmet İpekçi

Yönetim Kurulu Üyesi

Osman Cengiz Birgili

Yönetim Kurulu Üyesi

Cansen Başaran-Symes

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Gülsüm Azeri

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Neriman Ülsever

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Şevki Acuner

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi