Doç. Dr. Reha Yolalan, Boğaziçi Üniversitesi Yüksek Lisans Programları mezuniyet töreninde

Tekfen Holding Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Reha Yolalan, Boğaziçi Üniversitesi İkinci Öğretim Yüksek Lisans mezunlarının diploma törenine konuk konuşmacı olarak katıldı.

Boğaziçi Üniversitesi tarafından sunulan Uluslararası Rekabet ve Ticaret, Ekonomi ve Finans, Uluslararası İlişkiler ve Executive MBA yüksek lisans programlarının mezuniyet töreni 17 Ekim’de Albert Long Hall’da gerçekleştirildi. Pandemi önlemlerine uygun şekilde ve ayrı ayrı gerçekleştirilen törenlerde, 64 mezuna diplomaları takdim edildi. Tekfen Holding Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Reha Yolalan, Ekonomi ve Finans Yüksek Lisans Programı ve Executive MBA Yüksek Lisans Programı’nın törenlerine konuk konuşmacı olarak katıldı.

1984-87 yılları arasında Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde yapan ve 1992-93 yıllarında üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders veren Reha Yolalan, genç mezunlara yaptığı konuşmalarda Covid-19 pandemisinin yaşam ve iş dünyası üzerinde yarattığı olağanüstü etkilere değinerek, “yeni normalde” ekonomik ve finansal istikrarın korunmasında yetişmiş insan gücüne duyulan ihtiyacın daha da önem kazandığını söyledi. Boğaziçi Üniversitesi’nde aldığı eğitimin analitik düşünme, sorgulayıcı yaklaşabilme, süreçleri daha iyi anlama ve problem çözme gibi konularda kendisine önemli artılar kazandırdığını belirten Yolalan, iş hayatında edindiği deneyimlerden yola çıkarak genç mezunlara çeşitli tavsiyelerde bulundu.