Tekfen bir kez daha

IPLOCA Yönetim Kurulu’nda

Tekfen Holding Taahhüt Grubu Başkanı Levent Kafkaslı, müteahhitlik sektörünün dünyadaki en saygın kuruluşlarından biri olan Uluslararası Boru Hatları ve Deniz İşleri Müteahhitleri Birliği’nin (IPLOCA) Yönetim Kurulu’na seçildi.


Tekfen İnşaat’ın, kurucu ortakları arasında yer aldığı ve üç dönem başkanlığını yaptığı IPLOCA’daki etkin rolü devam ediyor. Tekfen Holding Taahhüt Grubu Başkanı Levent Kafkaslı, 22 Ekim’de İsviçre'nin Cenevre kentinde yapılan Yıllık Genel Kurul Toplantısı’nda IPLOCA Yönetim Kurulu’na seçilerek göreve başladı. Levent Kafkaslı, bu prestijli göreve seçilmesine ilişkin olarak, “Kurucu ortaklarından olduğumuz IPLOCA’nın yeni dönem yönetiminde olmaktan ve Grubumuzu temsil etmekten büyük gurur duyuyorum. Dileğim, global koşulların da müsaade ettiği ve Yönetim Kurulu olarak sektörümüze faydalı işler yaptığımız bir yıl geçirmek,” şeklinde konuştu.

IPLOCA hakkında

40’tan fazla ülkeden 250 üyesiyle müteahhitlik sektörünün dünyadaki en saygın kuruluşlarından biri olan Uluslararası Boru Hatları ve Deniz İşleri Müteahhitleri Birliği (IPLOCA), kara ve deniz boru hatları inşa eden taahhüt şirketleri ile petrol ve gaz alanında çalışan müteahhitleri temsil eden uluslararası bir kuruluş. Tekfen’in ilk günden beri yönetiminde aktif rol oynadığı IPLOCA’nın geçmiş başkanları arasında Tekfen’in kurucu ortaklarından Necati Akçağlılar (1976-1977), Murat Gigin (1995-1996) ve Osman Birgili (2011-2012) de bulunuyor. Tekfen Mühendislik Genel Müdürü Fatih Can ise 2016-2019 yılları arasında IPLOCA’nın Yönetim Kurulu’nda görev aldı.