TANAP’a

“Yılın Projesi” ödülü

Tekfen İnşaat’ın hem boru hattının inşasında hem de kompresör ve ölçüm istasyonlarının yapımında rol aldığı Trans Anadolu Doğal Gaz Hattı (TANAP), proje yönetiminde dünyanın en büyük meslek kuruluşlarından olan ABD merkezli Project Management Institute (PMI) tarafından “Yılın Projesi” seçildi.

Proje yönetimi konusunda dünyaca tanınan bir kurum olan ve 50 yılı aşkın bir süredir proje, program ve portföy yönetiminde mesleki standartların gelişimini destekleyen ABD merkezli Project Management Institute (PMI), Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı’nı “Yılın Projesi” seçti. İlk olarak 1974 yılında başlatılan ödül, proje yönetimi uygulamalarında üstün performans gösteren, organizasyonel açıdan fark yaratan ve toplum üzerinde olumlu sonuçları olan projelere veriliyor.

Mustafa Kopuz: “TANAP projesi, ülkemizin ve bizim gurur kaynaklarımızdan biri!”

Tekfen İnşaat, Avrupa’nın ve Türkiye’nin doğalgaz ihtiyacını karşılamayı hedefleyen 1.850 kilometre uzunluğundaki TANAP’ın hem Kara Kesimi Boru Hattı İnşaatı - Lot 3 hem de Kompresör ve Ölçüm İstasyonları projelerinde yer alarak, dünya çapındaki projenin başarıyla tamamlanmasında önemli bir rol üstlendi.

Bu konuda konuşan Tekfen İnşaat Genel Müdürü Mustafa Kopuz, “TANAP, siyasi, sosyal ve ekonomik açıdan, içinden geçtiği ülkeler adına büyük önem taşıyan bir projedir. Tekfen İnşaat olarak biz, projenin iki farklı aşamasında işveren İdare ile birlikte büyük özveri ve uyum içinde çalıştık. Sonucunda TANAP projesi, ülkemizin ve bizim gurur kaynaklarımızdan biri oldu. Zorlu bir sürece rağmen, İdare ve müteahhit firmaların gösterdiği ortak çabanın proje devam ederken ve hatta sonrasında dünya çapında başarılarıyla yankı bulması bizi çok mutlu ediyor,” şeklinde konuştu.