Tekfen Holding ve Tekfen Tarım Grubu, bitki besin elementlerinin tarım ve gıda güvenliği açısından önemini vurgulayan 13 Ekim Dünya Gübre Günü ile dünyada açlığa dikkat çekmeyi amaçlayan 16 Ekim Dünya Gıda Günü vesilesiyle basın mensuplarına ve kitlelerin takip ettiği blogger’lara yönelik özel bir iletişim çalışması gerçekleştirdi.

image

Üzerine tıklayarak posteri inceleyebilirsiniz.

Öngörülere göre dünya nüfusu 2050 yılında 9,8 milyara ulaşacak ve mevcut şartların aynen devam etmesi halinde bu nüfusun hayatta kalabilmesi için 2,3 dünyaya denk gelen bir ekolojik kaynak gerekecek. Artan nüfusun yanı sıra, beslenme ve tüketim alışkanlıklarının değişimi nedeniyle bitkisel üretime olan talep de büyük ölçüde artacak. Bu öngörüler, halihazırda yaklaşık 690 milyon insanın açlık sınırında yaşadığı dünyamızda bu sayının da katlanarak artması riskini barındırıyor.

Hayati bir sektör olan tarımın gelişmesinde ve tarımsal üretimin daha az alandan daha fazla verim alacak şekilde artırılmasında gübre, yani bitki besin maddeleri, kilit bir role sahip. Çünkü gübre, doğru ve dengeli bir şekilde kullanıldığında, sağladığı verim artışıyla gıda üretiminin %50’sine doğrudan etki ediyor.

Tekfen Tarım Grubu, gübrenin üstlendiği bu önemli rolü vurgulayan 13 Ekim Dünya Gübre Günü ile dünyada açlığa dikkat çekmeyi amaçlayan 16 Ekim Dünya Gıda Günü vesilesiyle, her sene olduğu gibi bu yıl da özel bir iletişim çalışması gerçekleştirdi. Basın mensupları ve blog yazarlarına “Tarıma değer, Türkiye’nin geleceğine değer!” mesajıyla iletilen pakette, Alanar’ın kendi üretimi olan narın yanı sıra Toros Tarım bitki besinleriyle desteklenen zeytinyağı ve fındık ile yaşam için mutlak gerekli 14 besin elementine ilişkin bir poster yer aldı.

Blogger paylaşımlarından örnekler