HABERLER


TEKFEN İNŞAAT'TAN

Katar’da
kaza
sız yola
devam

  • “Expo Turkey by Qatar” Fuarı
  • Geleceğin mühendisleri Katar’da

Tekfen İnşaat, bugüne kadar elde ettiği dünya çapındaki kazasızlık başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.


Katar Kuzey Otoyolu - Servis Yolları projesinde işgünü kayıplı kaza olmaksızın 26 milyon adamsaat çalışma tamamlanarak bu alanda örnek teşkil edecek bir başarıya imza atıldı. Tekfen İnşaat’ın iş güvenliğine verdiği önemin bir göstergesi olan bu sonuç, işveren tarafından da sertifikayla ödüllendirildi. Aynı şekilde Katar’da devam etmekte olan Katar Al Khor Otoyolu projesinde de ilk günden beri yapılan özenli, dikkatli ve emniyetli çalışmalar sonucunda, işgünü kayıplı kaza olmaksızın 10 milyon adamsaat çalışma tamamlandı.


Bu önemli başarıların elde edilmesinde katkısı olan tüm proje ekibini kutluyor, güzel haberlerinin devamını diliyoruz.

Tekfen İnşaat bir kez daha

“Expo Turkey by Qatar” Fuarı’nda


Tekfen İnşaat, geçen yıl olduğu gibi bu sene de Katar’da düzenlenen “Expo Turkey by Qatar” Fuarı’na ana destekçilerden biri olarak katıldı. Bu yıl ikinci kez düzenlenen fuar, 17-19 Ocak tarihleri arasında Doha Exhibition and Convention Center’da ziyaretçileri ağırladı. Yoğun ilgi gören Tekfen standını, fuarın açılış günü T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent Tüfenkci, Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Sheikh Ahmed Bin Jassim Al Thani ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ziyaret etti.


Fuarın Doha Büyükelçilik Konutu’nda düzenlenen gala yemeğinde, Tekfen İnşaat İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Can, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer’in elinden “Topluma Katkı” ödülünü aldı.

Geleceğin mühendisleri Katar’da


Tekfen İnşaat, geçen sene Bakû’da ağırladığı Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Kulübü öğrencilerini bu yıl da Katar’da misafir etti. İki gün süren teknik ve sosyal gezi sırasında öğrenciler, Katar’daki Al Khor Expressway ve Al Thumama Stadyumu projelerini ziyaret etti. Proje sorumlularından bilgi alan öğrenciler, sonrasında inşaat sahalarını gezdi.