HABER


DARÜŞŞAFAKA TEKFEN

Kara Panterler
Tekfen ile sahaya indi!

Darüşşafaka Basketbol Takımı’nın ana sponsoru olan Tekfen, yıllardır eğitim ve sanata verdiği desteği spora da taşıdı. Kara Panterler’e ve tüm basketbol camiasına yeni sezonda başarılar diliyoruz.

Tekfen, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Darüşşafaka'nın ana sponsoru oldu. Kara Panterler, yeni sezonda “Darüşşafaka Tekfen” adıyla mücadele edecek.


Darüşşafaka sponsorluğu Tekfen’in bugüne kadar spora verdiği ilk destek. Buna rağmen sportmenlik Tekfen’e hiç de uzak olmayan bir kavram; hatta genlerinde olan bir özellik. Yarışmacı ruhu, yaptığı işi en iyi şekilde yapma tutkusu, adil ve hakkaniyetli rekabet anlayışı, bireysel ve toplumsal gelişime değer vermesi, Tekfen’in üç kurucu ortağı olan Nihat Gökyiğit, Feyyaz Berker ve Necati Akçağlılar’ın karakterlerinden ileri gelen ve kuruma emanet kalan değerler.


İki örnek kuruluşun manevi buluşması

Tekfen’in Darüşşafaka sponsorluğuna yönelik olarak 4 Eylül 2018 günü gerçekleştirilen imza töreninde, Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin Tekfen’in ve Darüşşafaka’nın temsil ettiği değerlere vurgu yaparak, “Kurum değerleri yüksek, insani ve vicdani değerleri sağlam ve yıllardır bunlardan ödün vermeden gelişen iki kurum aynı amaç için bir araya geliyor. Bizim Darüşşafaka’ya destek olmamızın temelinde bu ortak değerlerimiz yatıyor,” şeklinde konuştu. Darüşşafaka ile yaptıkları anlaşmanın kendileri için derin bir anlam taşıdığını belirten Gigin, "Bu birlikteliğin, maddi boyutun da ötesinde, iki örnek kuruluşun manevi buluşması olduğunu düşünüyorum," dedi. Gigin, bu sponsorluğu aynı zamanda bir sosyal sorumluluk girişimi olarak gördüklerini de ekledi.


“Seyir zevki yüksek olacak bir takım kurduk”

İmza töreninde konuşan Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Ümit Başkırt, EuroCup’ı alarak Turkish Airlines EuroLeague’de yer almaya hak kazanan Darüşşafaka’yı yeni sezonda yalnız bırakmadığı için Tekfen Holding’e teşekkür etti. Başkırt, “Takımımızın bu yılki bütçesi Tekfen Holding desteğiyle tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak seviyeye geldi. Seyir zevki yüksek olacak bir takım kurduk. Hedefimiz herşeyden önce iyi basketbol ve bunun sonucunda da Turkish Airlines EuroLeague’de ilk 8’e kalmak” dedi.


Darüşşafaka Tekfen Başantrenörü Ahmet Çakı ise, Tekfen Holding ana sponsorluğunda iyi bir ekip kurduklarını belirterek, “Amacımız Darüşşafaka Tekfen ismini, oynayacağımız basketbol ve takım olgusu ile Turkish Airlines Euroleague’de ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde en iyi şekilde temsil etmek. Bunu yaparken de bu birlikteliği bir başlangıç olarak kabul edip, kadromuzdaki yerli yabancı bütün oyunculara değer katmayı ve takımımızın Avrupa ve Türkiye’nin üst düzey organizasyonlarında yer almasını arzu ediyoruz,” şeklinde konuştu.


“İki ailenin beraber yürüyüşü”

Törene katılan Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı Talha Çamaş da konuşmasında Tekfen ve Darüşşafaka buluşmasının manevi yönüne dikkat çekti. Çamaş, “Tekfen ailesi ile Darüşşafaka'nın birlikte olmasını sponsorluk olarak değil, iki ailenin beraber yürüyüşü olarak isimlendiriyorum. Tekfen grubuna verdiği destekten dolayı Darüşşafaka camiası adına şükranlarımı sunmak istiyorum," şeklinde konuştu.


Takım adına törene kaptanlar Oğuz Savaş ile Michael Eric ve kendisi de bir Darüşşafaka mezunu olan genç oyuncu Doğuş Özdemiroğlu katıldı. Özdemiroğlu, sezon boyunca paylaşmaya ve dayanışmaya dayalı Darüşşafaka ruhu ile oynayacaklarını ve sportif anlamda ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

Darüşşafaka Tekfen Başantrenörü Ahmet Çakı hakkında

Haziran 2018’de Darüşşafaka Tekfen Basketbol Takımı’nın başına geçen Ahmet Çakı, Daçka’yı yakından tanıyan bir isim. 1995-2004 yılları arasında yardımcı antrenör ve 2004-2006 yılları arasında başantrenör olarak toplam on yıl Daçka’da görev yapan Çakı, camianın basketbol dünyasına kazandırdığı önemli değerlerden biri. Sonraki kariyerinde Mersin BŞB, Erdemir Zonguldak, Tofaş, Anadolu Efes ve Alba Berlin’de başantrenörlük yapan Ahmet Çakı, aynı zamanda 2008-2009 yıllarında Türkiye Milli Takımı’nda yardımcı antrenör ve 2010-2011 yıllarında Türkiye B Milli Takımı’nda başantrenör olarak da görev yaptı. Çakı, genç yaşına rağmen ligin en deneyimli koçlarından biri.

Kara

Panterler'i

tanıyalım