İNSAN KAYNAKLARI


Yeni katılanlar, terfiler

Aramıza katılan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyor, terfi eden arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

YİĞİT BORHAN
Tekfen Holding
BT Altyapı Koordinatörü


Lisans eğitimini 2001 yılında İstabul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini 2006 yılında Gebze Teknik Üniversitesi Enerji Sistemleri Bölümü’nde tamamlayan Yiğit Borhan, 2016 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Organizasyonel Liderlik Programı’ndan mezun oldu. İş hayatına GSM operatörü Aria’da Ağ Operasyon Uzmanı olarak başlayan Borhan, daha sonra kariyerine Avea’da devam etti. 2011 yılında katıldığı Borusan Danışmanlık’ta Borusan grup şirketlerinin ağ, güvenlik, ses ve video altyapı operasyonlarından sorumlu yönetici olarak çalıştı. 4 Haziran 2018 tarihi itibarıyla Tekfen Holding bünyesine BT Altyapı Koordinatörü olarak katıldı. 1991 yılından beri çeşitli branşlarda lisanslı olarak yelken sporu ile ilgilenen Borhan, halen BorusanRacing takımında yat yarışlarına katılıyor. 2008-2011 yılları arasında Boğaziçi Kıtalararası Yüzme yarışlarında dört kez Boğaz’ı yüzerek geçen Yiğit Borhan, aynı zamanda dalış ve snowboard sporlarıyla da ilgileniyor.

BURAK ÖZTÜRK
Tekfen Holding
Vergi Müdürü


1982 yılında doğan Burak Öztürk, Avusturya Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2005 yılından itibaren çeşitli pozisyonlarda görev yaptığı Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. (BDO Denet) bünyesinde, Tekfen Grubu şirketlerinin de dahil olduğu 200’ün üzerindeki şirkete vergi danışmanlığı hizmeti verdi. Yurtiçinde ve yurtdışında hukuk, vergi ve muhasebe içerikli çok sayıda seminer, kurs ve sertifika programına katılan Öztürk’ün Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik, Sermaye Piyasası Kurulu Bağımsız Denetim ve Kamu Gözetimi Kurumu Bağımsız Denetim Ruhsatları bulunuyor. 16 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla Tekfen Holding A.Ş.’de Vergi Müdürü olarak göreve başlayan Burak Öztürk’ün ilgi alanları arasında yüzme ve tarih yer alıyor.

OĞUZ ALP
Tekfen İnşaat
Proje Müdürü


1968 doğumlu olan Oğuz Alp, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 23 yıllık kariyeri boyunca Boren Boru Hatları ve Enerji A.Ş., HDM Dış Ticaret ve Gama Holding gibi şirketlerde Proje Müdürlüğü, Satış ve Pazarlama Müdürlüğü ve İş Geliştirme Direktörlüğü gibi yöneticilik pozisyonlarında çalıştı. 1 Haziran 2018 tarihi itibarıyla Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. bünyesinde Yanbu-Cidde Boru Hatları Projesi’nde Proje Müdürü olarak göreve başladı. Ardından Haradh Sahası Gaz Artışı Programı - Uydu Gaz Kompresör İstasyonları Boru Hatları İnşaat İşleri Projesi’ne Proje Müdürü olarak atanan Oğuz Alp, kitap okumaktan, amatör radyo programcılığı yapmaktan ve Formula 1 izlemekten zevk alıyor.

BALAMİR YASA
Tekfen İnşaat
Mühendislik Müdürü


19 Kasım 1960 doğumlu olan Balamir Yasa, lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden aldı. 2011 yılında Koç Üniversitesi’nde Executive MBA yüksek lisans programını tamamladı. 1982 yılından bu yana iş hayatında olan Balamir Yasa, Tekser, STFA, Ayson (Doğuş İnşaat Grubu), İLK İnşaat ve Gap İnşaat gibi firmalarda yönetici olarak farklı pozisyonlarda çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştığı dönemde kendi alanında çeşitli yayınlara da imza atan Balamir Yasa, 2 Mayıs 2018 tarihi itibarıyla Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’de Mühendislik Müdürü olarak göreve başladı.

İLKAY EMEKLİ
Tekfen İnşaat
Vergi Müdürü


1987 yılında İzmir’de doğan İlkay Emekli, lisans eğitimini 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. Yedi yıllık iş deneyimi boyunca PwC’de vergi danışmanı olarak çalışan Emekli, 5 Haziran 2018 tarihi itibarıyla Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’de Vergi Müdürü olarak göreve başladı. İlkay Emekli, bateri çalmaktan ve müzik dinlemekten hoşlanıyor. Spor, futbol, sinema, tiyatro, teknoloji ve uzay bilimleri de ilgi alanına giren diğer konular.

LÜTFÜ SAV
Hishtil Toros Fidecilik
Genel Müdür


1969 yılında doğan Lütfü Sav, Uludağ Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Tarla Bitkileri Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına Amerika Asgrow’da Üretim Direktör Yardımcısı olarak başlayan Sav, 1998-2009 yılları arasında MayAgro Tohumculuk A.Ş.’de Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev aldı. Kariyerine 2009 yılından itibaren Syngenta bünyesinde yer alan Zeraim Gedera firmasının Türkiye Müdürü, 2014 yılından sonra Syngenta Kampanya Müdürü ve 2016-2018 yılları arasında AG Tohum A.Ş.’de Genel Müdür olarak devam etti. 2 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla Hishtil Toros Fidecilik A.Ş.'de Genel Müdür olarak göreve başlayan Sav'ın ilgi alanları arasında doğa yürüyüşleri, snowboard ve kayak yapmak, yüzmek, seyahat etmek ve sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer almak bulunuyor.

RÜYA İÇTEN
Toros Tarım
Ticari Operasyonlar Genel Müdür Yrd.


1968 yılında doğan Rüya İçten, Boğaziçi Üniversitesi, Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden lisans ve İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. 1990 yılında başlayan kariyerinde Beko Elektronik ve Coca Cola firmalarında çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Son olarak Coca-Cola İçecek A.Ş.’de Türkiye Ülke Satınalma Müdürlüğü görevini yürüten İçten, 16 Nisan 2018 tarihi itibarıyla Toros Tarım’da Ticari Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Yalın 6 Sigma Siyah Kuşak Sertifikası’na sahip olan ve bugüne kadar verimlik konusunda birçok projeye imza atan Rüya İçten’in ilgi alanları arasında tiyatro özel bir yere sahip. İki yıldır bu konuda eğitim alan İçten, ayrıca ailesiyle birlikte vakit geçirmekten, yürüyüş yapmaktan ve seyahat etmekten hoşlanıyor.

ERAY CAN
Tekfen Mühendislik
Mühendislik İşleri Proje Müdürü


1979 yılında Ankara'da doğan Eray Can, lisans ve yüksek lisans eğitimini ODTÜ Kimya Mühenliği Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına Foster Wheeler Bimaş'ta Proses Mühendisi olarak başlayan Can, daha sonra SOCAR Türkiye'ye bağlı Star Rafineri şirketinde beş yıl boyunca Proses/Proje Takım Lideri olarak çalıştı. Son olarak Borusan Makina ve Güç Sistemleri’nde Proje Yöneticisi olarak kariyerine devam eden Can, 9 Temmuz 2018 itibarıyla Tekfen Mühendislik’te Mühendislik İşleri Proje Müdürü olarak göreve başladı. Eray Can, ailesiyle vakit geçirmeyi, yeni yerler görmeyi, futbolu, basketbolu, aksiyon ve bilim-kurgu filmleri izlemeyi seviyor.

ALPER TARLABAŞI
Tekfen Mühendislik
Finansman ve Raporlama Müdürü


1983 yılında doğan Alper Tarlabaşı, Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nü bitirdi. Kariyerine 2007-2009 yılları arasında Tekfen İnşaat’ın Katar’da Kuzey Otoyolu Projesi’nde Muhasebe Görevlisi olarak başlayan Tarlabaşı, daha sonra yine Tekfen İnşaat’ın Umm Said QATAR/LDPE, İzmit TÜPRAŞ ve STAR Ege Rafinerisi projelerinde sırasıyla Muhasebe Uzmanı, Mali İşler Şefi ve Mali İşler Müdürü olarak çalıştı. Alper Tarlabaşı, 9 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla Tekfen Mühendislik’te Finansman ve Raporlama Müdürü olarak göreve başladı. Yelken yapmaktan, mutfakta zaman geçirmekten, motosiklet kullanmaktan ve sinema izlemekten keyif alıyor, ayrıca plak ve saat koleksiyonu yapıyor.

GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ VE TERFİLER