SOSYAL SORUMLULUK


Tiyatro Bir Kez Yaşanır

Tekfen Holding, İstanbul Tiyatro Festivali’ne geleneksel desteğini 2018’de de Timsah adlı oyunun gösteri sponsorluğunu üstlenerek sürdürdü.

Tekfen Holding, 17 Kasım-4 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenen 22. İstanbul Tiyatro Festivali'nin gösteri sponsorları arasındaki yerini aldı. Geleneksel olarak her Tiyatro Festivali'nde bir yerli topluluğunun oyununu destekleyen Tekfen'in bu yıl seçtiği oyun, DasDas'ın Fyodor Dostoyevski'nin kısa hikâyesinden uyarlanarak sahnelediği ve başrolde Erkan Avcı’nın oynadığı Timsah adlı oyun oldu.


Bu yılki sloganı “Tiyatro Bir Kez Yaşanır” olan festivalde bu yıl, yurtdışından 12, Türkiye'den 12 olmak üzere 24 tiyatro, dans ve performans topluluğunun 52 gösterisinin yanı sıra okuma tiyatroları, söyleşiler, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları gibi ücretsiz yan etkinlikler de yer aldı.


22. İstanbul Tiyatro Festivali, 5 Eylül akşamı Zorlu PSM Sky Lounge’da düzenlenen özel bir gecede tanıtıldı. Basın toplantısı ve ödül töreninde Tekfen'in sponsorluk plaketini Kurumsal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Reha Yolalan, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı'ndan aldı. Oyunun Tekfen için yapılan özel gösterimine Tekfen çalışanları ile misafirleri yoğun ilgi gösterdi.