SOSYAL SORUMLULUK


Tekfen’den Darüşşafaka’ya
spordan sonra eğitimde de destek!

Tekfen Holding’in Darüşşafaka Basketbol Takımı’na ana sponsor olmasının ardından Tekfen Vakfı’ndan da Darüşşafaka Cemiyeti’ne anlamlı bir destek geldi. Tekfen Vakfı, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda okuyan 24 ortaokul öğrencisinin 4 yıl boyunca tüm masraflarını karşılayacak.


Ağırlıklı olarak faaliyetlerini eğitim, kültür-sanat ve çevre alanlarında sürdüren Tekfen Vakfı, öğrenci bursları, inşa ettiği okullar ve kız öğrenci yurdu yoluyla eğitime verdiği desteğe yeni bir halka daha ekleyerek Darüşşafaka Ortaokulu’nun birinci sınıfındaki 24 öğrencinin 4 yıllık eğitim masraflarını üstlendi. Tekfen Holding’in Darüşşafaka Basketbol Takımı’nın ana sponsoru olmasının ardından gelen bu destek, ortak değerlere sahip iki kurum arasındaki sinerjiye de katkı sağlayacak.


Darüşşafakalı öğrencilerden “Yaprak Dede”ye ziyaret


Tekfen Vakfı’nın sunduğu desteğin ardından Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Ümit Başkırt ve Darüşşafaka Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerinden Meryem ile Ahmet, teşekkürlerini sunmak üzere Tekfen’i ziyaret ettiler.


Darüşşafaka yönetici ve öğrencilerinin ilk kez ziyaret ettiği Tekfen Holding Kurucu Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit, çocukların gözlerindeki parıltının kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek, “Türkiye’nin kendi alanlarında pırıl pırıl iki isminin birlikte anılmasından büyük mutluluk duyuyorum. Bize ziyarete gelen Meryem ve Ahmet’in mutluluğu, onların eğitimine yatırım yaparak ne kadar haklı olduğumuzu bizlere bir kere daha hatırlatıyor,” şeklinde konuştu.


Tekfen Vakfı Başkanı Ercan Kumcu ise Darüşşafaka ile eğitim alanını da kapsayacak şekilde gelişen işbirliğini şu sözlerle değerlendirdi: “Gençliğe hep güvenmemiz ve onların arkasında durmamız gerekiyor. Bu anlamda okul ve spor, sağlam karakterli gençlerin yetiştirilmesinde çok önemli eğitim araçlarıdır.”


Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş ise Tekfen’e destekleri için teşekkür ederek, “Tekfen gibi ülkemizin yüz akı olan bir kurumun Darüşşafaka ile yan yana gelmesi ve eğitimde fırsat eşitliği misyonumuzu desteklemesi bizim için çok önemli ve değerli. Bu ülkenin aydınlık yarınlara kavuşmasını istiyorsak, bunu ancak birlikte çalışarak başarabiliriz. İşbirliğimizin güçlenerek devam etmesini tüm kalbimle diliyorum,” dedi.