HABERLER


Ödüller
ardı ardına

Tekfen Holding, Capital dergisinin

"En Büyük Holdingler" araştırmasında

ve Türkiye Kadın Direktörler Konferansı

kapsamında ödüllere layık görüldü.

Hızlı büyüme ödül getirdi

Tekfen Holding, Capital dergisinin "En Büyük Holdingler" araştırmasına göre istihdam ve cirosunu en hızlı artıran holdingler arasında ilk üçe girerek iki ödül birden kazandı.


Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde ve CEO Club çatısı altında düzenlenen “CEO Ajanda 2019” Zirvesi, geçtiğimiz 22 Kasım günü gerçekleştirildi. Türk iş dünyasına yön veren isimleri bir araya getiren zirvede özel sektörün 2018 performansı, 2019 hedefleri ve dünyadaki dijital dönüşüm konuları ele alındı.


Zirve kapsamında ayrıca, her yıl Capital dergisi tarafından gerçekleştirilen “En Büyük Holdingler” araştırmasının sonuçlarına göre 2017 yılındaki performanslarıyla öne çıkan holdingler ödüllendirildi. Tekfen Holding, “İstihdamını En Hızlı Artıran Holdingler” kategorisinde 2’nci; “Cirosunu En Hızlı Artıran Holdingler” kategorisinde ise 3’üncü olarak iki ödülün birden sahibi oldu. CEO Club’da düzenlenen törende ödülleri Tekfen Holding adına Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin aldı.

Tekfen Holding’e “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” Ödülü

Yönetim Kurulu’nda 3’ü bağımsız olmak üzere 4 kadın üye bulunduran Tekfen Holding, Türkiye Kadın Direktörler Konferansı kapsamında verilen “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülüne layık görüldü.


Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından düzenlenen 6. Türkiye Kadın Direktörler Konferansı, “Yönetim Kurullarında ve İşte Dönüşüm” başlığıyla 27 Kasım 2018 günü gerçekleştirildi. Konferansta sunulan “Türkiye’de Yönetim Kurullarında Kadın 2018 Raporu” ile borsada işlem gören 403 şirket arasında yönetim kurulunda en fazla kadın üye bulunduran şirketler de belirlendi. Sıralamada üçüncü sırada yer alan Tekfen Holding, “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülüne layık görüldü.


Ödüller, konferansın ardından düzenlenen törenle Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şirin Tekinay tarafından sahiplerine verildi. Tekfen Holding adına ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin aldı. Yaptığı konuşmada toplumsal cinsiyet dengesinin iyileştirilmesini önemsediklerini vurgulayan Murat Gigin, Tekfen’in ana faaliyet alanları olan altyapı ve sanayi müteahhitliği ile tarımsal sanayide işin yapısı gereği kadın istihdam oranlarının diğer sektörlere göre düşük olduğunu, ancak buna rağmen Tekfen Grup Şirketleri’nde kayda değer sayıda kadın istihdam edildiğini söyledi. Gigin, Tekfen bünyesinde mühendislik alanında da kadınların önemli sorumluluklar üstlendiğini ifade etti.


11 üyenin bulunduğu Tekfen Holding Yönetim Kurulu’nda şu an 3’ü bağımsız olmak üzere 4 kadın üye görev yapıyor: Cansevil Akçağlılar, Gülsüm Azeri, Çiğdem Tüzün ve Neriman Ülsever.

Tekfen şirketlerine
Platin Global 100 Ödülü

Tekfen İnşaat ve Toros Tarım, Platin dergisinin uluslararası bağımsız pazar araştırma şirketi IPSOS ile birlikte gerçekleştirdiği Platin Global 100 Ödülleri’nde ödüle layık görüldü.


Aylık ekonomi ve iş dünyası dergisi Platin’in uluslararası araştırma şirketi IPSOS ile birlikte oluşturduğu Platin Global 100 Endeksi’nde Tekfen İnşaat 38'inci, Toros Tarım ise 98'inci sırada yer aldı. İnşaat Sektörü sıralamasında 7'nci olan Tekfen İnşaat ile Kimya ve Plastik Sektörü sıralamasında 8'inci olan Toros Tarım, kendi kategorilerinde ödüle layık görüldü.


Bu yıl ikincisi düzenlenen Platin Global 100 Ödülleri, Türkiye’nin ihracat ve yurtdışı tanıtım şampiyonlarına hak ettiği değeri vermek, örnek uygulamalarının ve üstün başarılarının Türk iş dünyasına rol model olmasını sağlamak ve farklı platformlarda markaların gelişimini desteklemek amacıyla veriliyor. Derecelendirmeye dahil edilecek firmaların belirlenmesi için Borsa İstanbul bilanço verileri ile ISO-500 2017 yılı verileri kullanıldı. Başarılı firmalar, Platin Global 100 Endeksi için kullanılan kriterlere göre somut veriler göz önünde bulundurularak belirlendi.