İNSAN KAYNAKLARI


Yeni katılanlar, terfiler

Aramıza katılan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyor, terfi eden arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

BURHAN KARA
Tekfen Holding
Ağ ve Güvenlik
Müdürü


Burhan Kara, eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına 2008 yılında Probil A.Ş.’de Ağ Uzmanı olarak başlayan Kara, sonraki dönemde Fortis Bank Ağ Ekip Lideri ve Ağ Yöneticisi olarak çalıştı. 2012 yılında NETAŞ firmasında Ağ Uzmanlıkları Takım Lideri ve 2015 yılında Borusan Holding Ağ & Ses ve Video Sistemleri Birim Yöneticisi olarak görev aldı. 2017’de CCIE sertifikasını almaya hak kazanarak, o dönemde Türkiye’de bulunan yaklaşık 320 kişilik CCIE listesine adını yazdırmayı başardı. 24 Eylül 2018 tarihi itibarıyla Tekfen Holding Altyapı ve Operasyon Koordinatörlüğü’ne Network ve Güvenlik Müdürü olarak katılan Burhan Kaya, amatör teknecilik, balık ve zıpkınla balık avcılığı ile ilgileniyor.

HAKAN GÜNGÖR
Tekfen Tarım
Bilgi Teknolojileri Müdürü


1981 yılında doğan Hakan Güngör, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2003 yılında Tekbim Bilgi Sistemleri’nde Sistem Destek Mühendisi olarak iş hayatına başladı. 2005-2006 yılları arasında Lilly İlaç’ta Yardım Masası Uzmanı ve 2006-2008 yılları arasında Inditex Tekstil’de Kıdemli Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak görev aldı. 2008-2018 yılları arasında Coca-Cola Company’de Teknoloji Servisleri Müdürü olarak Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, İsrail ve Pakistan ofislerindeki teknoloji servislerini yönetti. 2013 yılından itibaren bilgi teknolojilerinin etkin kullanımının sağlanması, inovasyon ve dijital dönüşüm konularında pek çok projede görev aldı. 2 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Tekfen Holding Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü Ortak Hizmetler Bölümü’nde, Tekfen Tarımsal Araştırma Üretim ve Pazarlama A.Ş. adına Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak göreve başladı.

GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ VE TERFİLER

VEDA MESAJI

Perinur Bayburt (Tekfen Mühendislik)

Değerli Mesai Arkadaşlarım,


1990 yılında başladığım ve 29 yıl aralıksız süren Tekfen Mühendislik kariyerimi 31.12.2018 itibarıyla sonlandırıyorum.


Bu süre zarfında, proje tasarımı ve süreçlerinin takiplerinde yer aldığım projeler arasında; Tekfen-Emlak Bankası müşterek teşebbüsü Sinanoba Konutları proje koordinasyonu, üç yıl sürekli şantiyede olmak üzere Akmerkez, bir yıl aralıklı olarak şantiyede olmak üzere Şambayadı/Adana Otoyol Tesisleri projelendirme ve inşaat süresi takibi, Taksim Residence proje tasarım ve tüm uygulama projeleri takip ve koordinasyonu, Kurtköy Teknopark projesi , West LB binası yerleşim projesi ve uygulama koordinasyonu, çeşitli illerimizde yer alan 100'den fazla metro istasyonları tasarım ve uygulama projeleri hazırlanması ve metro istasyonları müşavirlik hizmeti gibi projeler ilk anda aklıma gelenlerdir.


Ayrıca Holding içinde yer alan birçok şirketin yerleşim projelerini hazırladım ve uygulanma sürecini takip ettim.


Öğrenmenin yaşı yoktur derler... Bütün bu projelerin çalışma aşamalarında, her zaman yeni bir şeyler olduğunu keşfederek, sürekli araştırarak ve öğrenerek kendimi geliştirmeye çalıştım. Tecrübeli çalışma arkadaşlarımın tecrübelerine saygı duyarak, bilgi dağarcığımı geliştirerek, çözüm odaklı olarak çalışmayı ilke edindim.


Tekfen’deki çalışma yaşamının bana kazandırdığı en büyük şanslardan biri de, Tekfen kurucularından Sn. Feyyaz Berker, Sn. Nihat Gökyiğit ve Sn. Necati Akçağlılar ile tanışmak ve çalışmak olanağı bulmamdır.


Cumhuriyetimizin çok değerli bu üç işadamının birbirlerine olan çok özel saygı çerçevesindeki dostluklarına şahit olarak, onların deneyim ve birikimlerinin iletişimlerine yansımasını izleyerek bu kuruma hizmet vermek büyük şanstı benim için.


29 yıl içinde çalışma ortamımızda, yöneticilerimizin sağlamış olduğu birlik ve beraberlik duygusu ile yaratılan “Tekfen Mühendislik Ruhu”, tüm çalışanların hissettiği kuvvetli bir duygu olarak yerleşti içimize.


Bu duyguyla mesai mefhumu tanımadan, gerektiğinde şirkette sabahlayarak projeler tamamladık. Ailemizden daha çok çalışma arkadaşlarımızla geçen o saatlerde hep birbirimize destek olarak çalıştık. Bu vesile ile birlikte mesai paylaştığımız değerli ve fedakâr arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.


Elbette zor zamanlarımız da oldu. Ancak Tekfen'de her zaman -kimisi emekli, kimisi artık hayatta olmayan- yol göstericilerimiz, büyüklerimiz de hiç eksik olmadılar. Kendilerini minnetle anıyorum.


Artık bayrağı pırıl pırıl gençlere bırakırken belirtmek istediğim, Tekfen Mühendislik Ruhu’nu hiç kaybetmeden, deneyimli büyüklerin izinde yürüyeceklerine, öğrenmeye ve gelişmeye ara vermeden bayrağı kendilerinden sonraki nesillere aktaracaklarına olan inancımın tam olduğudur.


Tüm çalışma arkadaşlarıma tekrar çok çok teşekkür ediyor , gençlere başarılar diliyorum.


Hepinize sağlık, mutluluk, başarılı dolu yeni bir yıl dilerken, hoşçakalın diyorum.


Perinur Bayburt


Y. Mimar İTÜ

Mimari Danışman