SOSYAL SORUMLULUK


14. GELENEKSEL TEKFEN VAKFI BURSİYER BULUŞMASI

Neriman Ülsever’den gençlere:

“21. yüzyılın cahilleri

okuma yazma bilmeyenler değil,

öğrendiklerini silip

yeniden öğrenemeyenler olacak!”

Tekfen Vakfı bursundan yararlanan başarılı öğrencilerin Tekfen’i ve birbirlerini daha yakından tanımasını sağlamak ve onlara gelecekleriyle ilgili konularda yol göstermek amacıyla düzenlenen Geleneksel Bursiyer Buluşmaları’nın 14’üncüsü 12 Nisan’da Maslak Kolektif House’ta gerçekleştirildi.


Tanışma kokteyli ile başlayan etkinlik, daha sonra her yıl olduğu gibi “Tekfen’i ne kadar tanıyorsunuz?” konulu pop-quiz ile devam etti. Tekfen Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Dori Kiss Kalafat’ın açılış konuşmasının ve Tekfen Grup Şirketler Başkanı Cahit Oklap’ın bursiyerlere seslenişinin ardından Tekfen Holding Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Neriman Ülsever, bursiyerlere mezuniyetleri sonrası için önemli mesajlar içeren bir sunum gerçekleştirdi. Sözlerine, “Sizi bugüne getiren şeyler sizi geleceğe taşımayacak!” sözleriyle başlayan Ülsever, 21. yüzyılın cahillerinin okuma yazma bilmeyenler değil, öğrendiklerini silip yeniden öğrenemeyenler olacağını söyledi.

İnsan Kaynakları alanında uluslararası üst düzey yöneticilik yapmış bir isim olan Neriman Ülsever, gençlere kariyerlerinde başarılı olmaları için bazı önemli ipuçları verdi. “Okuyarak aydınlanır, merak ederek zenginleşir ve derinleşirsiniz” diyen Ülsever, Michael Jordan’dan alıntı yaparak, “Başarının sırrı kaybetmektir, hata yaparak öğrenmektir” dedi. Ülsever, bursiyerlere kariyerlerinde hız kazanmak için iyi yapılandırılmış bir network kurmalarını ve enerjilerini yüksek tutmalarını tavsiye etti. “Vazgeçmemek en önemli iştir” diyen Ülsever, bir insan için kariyerindeki en büyük tehlikenin hedeflerini küçük tutması ve onlara kolay ulaşabilmesi olduğunu söyledi.


Bursiyerler ile müstakbel mentorlarının da birbirini yakından tanımasına fırsat sağlayan buluşmada, Tekfen Grup Şirketleri’nin yönetici ve İK uzmanları, öğrencilerle kariyer planlamaları üzerine keyifli sohbetler yaptı.

MICHAEL JORDAN


Kariyerim boyunca 9000′den fazla şut kaçırdım. Neredeyse 300 maç kaybettim, 26 kere maçı kazandırmak için son şut bana verildi ve kaçırdım! Hayatımda tekrar, tekrar ve tekrar başarısız oldum.. Ve işte bu yüzden başardım.