Darüşşafaka Tekfen,
Boğaziçi Sports Fest'te

Darüşşafaka Tekfen Basketbol Takımı, 17 yerli ve 16 yabancı üniversitenin katılımıyla düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Sports Fest'e konuk oldu.


Boğaziçi Üniversitesi’nin yüz yıllık geleneklerinden biri olan Sports Fest (Spor Bayramı) bu yıl 9-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Her sene katılımın arttığı festivale bu yıl da ilgi büyüktü. 17 yerli ve 16 yabancı üniversiteden gelen, yarısı yabancı yaklaşık 1.000 öğrenci, dört gün boyunca farklı spor branşlarında mücadele etti.

Futboldan sutopuna, badminton’dan futsal’a sporun birçok dalında tatlı bir rekabete sahne olan Sports Fest, gece ve gündüz gerçekleşen çeşitli etkinliklerle de katılımcılara eğlenceli vakit geçirme olanağı sundu. Festivalin son gününde düzenlenen gösteri maçında Sports Fest All-Star takımı ile karşı karşıya gelen Darüşşafaka Tekfen Basketbol Takımı da, orkestrası, dans ekibi ve takım maskotu Dado ile tam kadro oradaydı.

Sports Fest'in kapanış töreninde, her yıl dağıtılan Boğaziçi Üniversitesi Feyyaz Berker Sportmenlik Ödülü de sahiplerini buldu. Ödülün bu yılki sahipleri, Çeviribilim Bölümü öğrencisi Bilge Süldür (kürek) ile İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Barış Baran Gündoğdu (kürek) oldu. Berker ailesinden Şebnem Berker ve Sinan Uzan da törende hazır bulunarak sporcuları tebrik etti.