Tekfen Koşar Adım’ın mesaisi yoğun

Tekfen’in koşu takımı Koşar Adım, bir yarıştan diğerine iyilik peşinde koşmaya devam ediyor. Takımın attığı her adım, toplum için faydaya dönüşüyor
.

17 Şubat’ta Belgrad Ormanı’nda düzenlenen Geyik Koşuları’na katılan Tekfen Koşar Adım üyeleri, 4, 14 ve 28 km uzunluğundaki zorlu parkurlarda çetin bir mücadele verdi. Ormanlık bir arazide, vadi ve tepeler arasındaki inişli çıkışlı ve çamurlu patikalardan oluşan bir parkurda düzenlenen yarış, hava şartlarının yanı sıra kaygan zeminle de katılımcıları hayli zorladı.


Tekfen Koşar Adım, 3 Mart’ta Antalya’da gerçekleştirilen RunAtolia ve 10 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirilen Büyükada Koşularında, Darüşşafaka Cemiyeti’nin “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” projesini destekledi. Bu yarışlarla birlikte Koşar Adım takımının ulaştığı 12.767 liralık bağış miktarı, Tekfen’in aynı miktardaki kurumsal bağışıyla ikiye katlandı.


Tekfen Koşar Adım üyeleri, geçtiğimiz sene 40. İstanbul Maratonu’nda Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında toplanan bağışlarla, 23 Mart Cumartesi günü Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı Subaşı mevkisinde “Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanı”nda fidan diktiler.


Bu yıl 14. kez düzenlenen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu ise 7 Nisan’da gerçekleştirildi. "Gel beraber koşalım" sloganıyla düzenlenen yarı maratona, elit atletlerden koşu gruplarına, 10 binin üzerinde kişi katıldı.

GEYİK KOŞULARI

İSTANBUL, 17 ŞUBAT

RUNATOLIA

ANTALYA, 3 MART

BÜYÜKADA KOŞUSU

İSTANBUL, 10 MART

14. İSTANBUL YARI MARATONU

İSTANBUL, 7 NİSAN

AĞAÇ KARDEŞLİĞİ FİDAN DİKİMİ

EDİRNE, 23 MART